اخبار برگزیده

کد خبر:412225
پ
حسین گودرزی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد

رئیس جمهور دستور لغو و اصلاح شرط ارایه سند برای دریافت وام مسکن روستایی را صادر کند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شرط ارایه سند برای دریافت وام مسکن روستایی عملا دریافت وام مسکن روستایی را برای روستائیان ناممکن کرده است، بر ضرورت بازنگری و لغو ارایه سند از سوی رئیس جمهور تاکید کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه شرط ارایه سند برای دریافت وام مسکن روستایی عملا دریافت وام مسکن روستایی را برای روستائیان ناممکن کرده است، بر ضرورت بازنگری و لغو ارایه سند از سوی رئیس جمهور تاکید کرد.

 

*** دلیل عدم پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به متقاضیان چیست؟

 

به گزارش صنایع، حسین گودرزی در خصوص عدم پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به متقاضیان، اظهار کرد:

شرط ارائه سند مسکن برای دریافت وام عملا مسیر اعطای تسهیلات مسکن روستایی را برای اغلب روستائیان مسدود کرده است.

علیرغم گذشت قریب یک سال از تصویب وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی، تصویب نامه هیئت وزیران در هفتم شهریور امسال شرایط دریافت این تسهیلات را مشخص کرد اما از جمله شرایط پرداخت این وام را ارائه سند مسکن روستایی به بانک بر شمرده است.

این در حالی است که اکثر مساکن روستایی فاقد سند هستند و این شرط در وام های اعطایی سال‌های پیش وجود نداشته و این شرط جدید عملا دریافت این وام را برای روستائیان دشوار بلکه ناممکن کرده است.

 

*** مسدود شدن مسیر اعطای وام برای اغلب روستائیان

 

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال‌های پیش وام مسکن روستایی برای هر طبقه ۱۰۰ میلیون تومان بود و با شرایط مناسب در اختیار روستائیان قرار می‌گرفت، ادامه داد:

با این حال دولت سیزدهم با اعلام نهضت ملی مسکن و دو برابر کردن میزان وام مساکن روستایی امیدی در مردم ایجاد کرد اما با گذاشتن شرط ارائه سند مسکن برای دریافت وام عملا مسیر اعطای وام را برای اغلب روستائیان مسدود کرده است.

 

*** ضرورت ابلاغ دستور لغو و اصلاح از سوی ریاست جمهوری

 

گودرزی در ادامه افزود:

این مساله مورد اعتراض بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز قرار گرفته است اما با توجه به آنکه در تصویب نامه هیئت وزیران این شرط تصویب گردیده، ریاست جمهوری باید دستور لغو و اصلاح آن را صادر نمایند.

 

 

بیشتر بخوانید:

دولت دست متقاضیان را از وام مسکن روستایی کوتاه کرده است

پرداخت وام مسکن ۲۰۰ میلیونی برای فرزند سوم آغاز شد

ممنوعیت افزایش نرخ سود وام مسکن مهر

 

 

*** نا امیدی از دریافت وام مسکن روستایی

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان، افزود:

در بررسی‌های میدانی نمایندگان از روستاها اغلب روستائیان اضافه کردن این شرط را باعث نا امیدی از دریافت وام مسکن روستایی دانسته‌اند و لازم است این مشکل هرچه زودتر و با نظر به سپری شدن بخش عمده فصل مناسب ساخت و سازها رفع شود.

خانه ملت

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه