اخبار برگزیده

کد خبر:411814
پ
احراز هویت مشتریان سیمان در بورس کالا با کد سجام انجام می شود
صنایع گزارش می‌دهد:

عرضه بیش از یک میلیون و صد هزار تن سیمان در بورس کالا

بورس کالای ایران امروز (یکشنبه) میزبان عرضه بیش از یک میلیون صد هزار تن سیمان از سوی ۶۶ شرکت سیمانی است.

بورس کالای ایران امروز (یکشنبه) میزبان عرضه بیش از یک میلیون صد هزار تن سیمان از سوی ۶۶ شرکت سیمانی است.

 

*** جزئیات عرضه سیمان در بورس کالا 

 

به گزارش صنایع، عرضه‌های هفته جاری سیمانی‌ها یکشنبه ۲۷ شهریور و دوشنبه ۲۸ شهریور انجام می‌شود.

در عرضه‌های امروز، ۶۶ شرکت سیمانی در مجموع یک میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۰۸ تن انواع سیمان تیپ ۱ و ۲ را روی تابلو معاملات می‌برند.

سیمانی‌ها از ابتدای فروردین تا پایان هفته منتهی به ۲۵ شهریور امسال، در مجموع بیش از ۲۶ میلیون تن انواع سیمان را به ارزش ۱۶ هزار و ۸۴۶ میلیارد تومان در تالار سیمان بورس کالا فروختند.

از کل عرضه‌های امروز سیمانی‌ها در بورس کالا، ۹۳۵ هزار و ۱۰۸ تن از نوع تیپ ۲، ۱۴۷ هزار تن از نوع سیمان تیپ ۱-۴۲۵، ۵۹ هزار و ۴۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۳۲۵ و ۶ هزار و ۸۰۰ تن از نوع سیمان تیپ ۱-۵۲۵ خواهد بود.

از ابتدای فروردین امسال تا هفته منتهی به ۲۵ شهریور، در مجموع ۳۲ میلیون و ۶۷۰ هزار و ۹۴۷ تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای ۳۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۶ تنی روبه رو و ۲۶ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۵۴۹ تن آن به ارزش بیش از ۱۶ هزار و ۸۴۶ میلیارد تومان معامله شد.

براساس آمار اعلامی بورس کالا، از ابتدای عرضه مستمر سیمان در بورس کالا (از ۹ خرداد سال گذشته) تا پایان سال ۱۴۰۰، در مجموع ۳۴ میلیون و ۸۶۴ هزار تن سیمان به ارزش بیش از ۱۶.۹ هزار میلیارد تومان در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

براساس جدیدترین نامه مدیریت بازرسی و امور اعضا بورس کالای ایران از ۱۵ مرداد میزان پیش دریافت خرید سیمان تا اطلاع ثانوی ۵۰ درصد است.

 

 

بیشتر بخوانید:

ابلاغ نحوه محاسبه قیمت سیمان در بورس کالا

تحمیل هزینه مازاد ۳۰۰ میلیاردی به ۶۵ کارخانه سیمان در سال گذشته/ قیمت سیمان افزایش پیدا خواهد کرد؟

عرضه بیش از یک میلیون تن سیمان در بورس کالا

 

 

*** میزان عرضه سیمان در بورس کالا از ابتدای سال تا کنون 

 

به گزارش صنایع، گفتنی است، از ابتدای سال جاری تا هفته منتهی به ۲۵ شهریور، در مجموع ۳۱۶ میلیون و ۵۷۱ هزار گواهی سپرده سیمان معادل ۳۰۰ هزار و ۵۷۱ تن سیمان دست به دست شد و ارزش بیش از ۲۲۵ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومانی را رقم زد.

در سال گذشته نیز که شاهد راه اندازی گواهی سپرده سیمان در تاریخ ۹ آبان ۱۴۰۰ بودیم در مجموع ۱۵۵ میلیون و ۷۷۶ هزار ورق بهادار مبتنی بر کالا معادل ۱۵۵ هزار و ۷۷۶ تن سیمان به ارزش ۹۰ میلیارد و ۲۸۷ میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفته بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه