اخبار برگزیده

کد خبر:411579
پ
محتشمی پور
معاون امور معادن وزیر صمت:

ارزش تولیدات برخی معادن کمتر از ارزش سوخت مصرفی است/ نمی‌توان برای بخش معدن شرایطی مجزا از نظر هزینه‌های سوخت قائل شد

معاون امور معادن وزیر صمت با بیان اینکه ارزش تولیدات برخی معادن کمتر از ارزش سوخت مصرفی است، اعلام کرد نمی‌توان برای بخش معدن شرایطی مجزا از نظر هزینه‌های سوخت قائل شد.

معاون امور معادن وزیر صمت با بیان اینکه ارزش تولیدات برخی معادن کمتر از ارزش سوخت مصرفی است، اعلام کرد نمی‌توان برای بخش معدن شرایطی مجزا از نظر هزینه‌های سوخت قائل شد.

 

*** ارزش تولیدات برخی معادن کمتر از ارزش سوخت مصرفی

 

به گزارش صنایع، رضا محتشمی پور با بیان اینکه ارزش محصولات و تولیدات برخی از معادن ما خیلی پایین‌تر از ارزش واقعی سوختی است که برای استخراج این محصولات مصرف می‌شود، اظهار داشت:

ما نمی‌توانیم در حالی که به بخش‌های مختلف صنعت یارانه سوخت تعلق می‌گیرد، بخواهیم بخش معدن را از این یارانه جدا کنیم و سوخت ارزان به آن ندهیم.

 

وی در ادامه، افزود:

در کشور ما سوخت با قیمت کمتری نسبت به ارزش واقعی آن عرضه می‌شود و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی ما بر همین اساس شکل گرفته است، به عنوان نمونه بحث عایق کاری ساختمان در کشور ما توجیه ندارد، چون برای جلوگیری از هدر رفت این سوخت ارزان باید هزینه زیادی صرف عایق شود و یا در بخش گردشگری عمده سفر‌ها با خودرو‌های شخصی و سوخت ارزان است که اگر قیمت این سوخت تغییر کند، صنعت گردشگری دچار چالش می‌شود.

 

 

بیشتر بخوانید:

اگر واردات ماشین آلات معدنی آزاد و تسهیل نشود از برنامه‌های مصوب حوزه معدن عقب می‌مانیم + فیلم

واردات ۳۴.۵ میلیون دلار انواع ماشین آلات معدنی و راهسازی به کشور

ممنوعیت واردات ماشین‌آلات معدنی هزینه معدنکاری را افزایش داده است/ دولت باید بدون هیچ محدودیتی به معدنکارانی که صادارت مواد معدنی دارند اجازه واردات ماشین آلات مورد نیاز را بدهد

 

 

*** نمی‌توان برای این بخش شرایطی مجزا از نظر هزینه‌های سوخت قائل شد

 

به گزارش صنایع، معاون امور معادن وزیر صمت در پایان، تصریح کرد:

اگر در سطح کلان کشور تصمیماتی در حوزه قیمت سوخت اتخاذ شود، ما نیز در بخش معدن با توجه به آن فعالیت‌های معدنی را تغییر می‌دهیم، اما در حال حاضر نمی‌توان برای این بخش شرایطی مجزا از نظر هزینه‌های سوخت قائل شد.

صدا و سیما

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه