کد خبر:411056
پ
محرابیان
وزیر نیرو:

وعده افزایش ۶ هزار مگاواتی تولید برق محقق شد

وزیر نیرو از محقق شدن وعده افزایش ۶ هزار مگاواتی تولید برق خبر داد.

وزیر نیرو از محقق شدن وعده افزایش ۶ هزار مگاواتی تولید برق خبر داد.

 

*** افزایش ۶ هزار مگاواتی تولید برق

 

به گزارش صنایع، علی‌اکبر محرابیان در مراسم افتتاح دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی، اظهار داشت:

برخلاف رویه‌های گذشته دولت سیزدهم و وزارت نیرو عزم خود را برای حمایت‌های ویژه از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر به‌کار گرفته‌اند.

اگر قرار بود رویه گذشته تداوم یابد با وجود اقدام‌های دولت قبل ظرفیت‌های کمی ایجاد شده است؛ بنابراین دولت سیزدهم حمایت ویژه خواهد کرد.

دولت سیزدهم مدل‌های تازه‌ای در حمایت از توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر مدنظر قرار داده که مشمول نیروگاه‌های بزرگ، کوچک و خانگی خواهد شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه کشور ما در حال پیشرفت است و با سرعت مسیر توسعه را می‌پیماید، خاطرنشان کرد:

بدیهی است پایه و اساس رشد هر کشوری تامین انرژی پایدار و مطمئن است و ما برای تامین برق مصارف خانگی، کشاورزی و صنعت باید گامی محکم و مطمئن برداریم.

برنامه در دستور کار وزارت نیرو حول دو محور توسعه صنعت در بخش‌های مختلف و مدیریت و بهینه‌سازی مصرف است. 

در توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر و حرارتی برنامه‌ریزی شده و طب برنامه مدون با توجه به روش‌های مختلف تامین مالی مسیر را طی می‌کنیم؛ بنابراین امروز می‌دانیم طی ۳ سال آینده چه نیروگاه‌هایی، چه میزان تامین مالی و ساختگاه به بهره‌برداری می‌رسد.

 

محرابیان در پایان اضافه کرد:

طی برنامه مدون برای نیروگاه‌های حرارتی و تجدیدپذیر احداث ۳۵ هزار مگاوات برنامه‌ریزی شده به طوری که در سال اول به طور کامل و طبق زمان مقرر به بهره‌برداری رسید، تنها ۴ نیروگاه باقی مانده که طی روزهای آینده سنکرون می‌شود.

طی یک سال گذشته ۳۰ واحد تولیدی جدید به بهره‌برداری رسید که با ۴ واحدی که به‌زودی افتتاح می‌شود وعده ۶ هزار مگاوات عملی خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه