اخبار برگزیده

کد خبر:406713
پ
زاوه
کارشناس صنعت خودرو در گفتگوی اختصاصی با صنایع، پاسخ داد

تکلیف کارمندان و کارگران ایران خودرو و سایپا بعد از واگذاری، اصلاح ساختار یا تعطیلی این دو شرکت چیست؟ + فیلم

کارشناس صنعت خودرو به تفکری که وجود کارمندان و کارگران زیاد دو خودروساز بزرگ کشور را مانعی برای واگذاری به بخش خصوصی، تغییر و اصلاح ساختار و یا حتی تعطیلی آنها می‌دانند، واکنش نشان داد.

کارشناس صنعت خودرو به تفکری که وجود کارمندان و کارگران زیاد دو خودروساز بزرگ کشور را مانعی برای واگذاری به بخش خصوصی، تغییر و اصلاح ساختار و یا حتی تعطیلی آنها می‌دانند، واکنش نشان داد.

 

*** چشم انداز احتمالی عرضه سهام دولتی خودروسازان

 

به گزارش صنایع، بار دیگر عرضه سهام دولتی دو خودروساز بزرگ کشور در صدر اخبار صنعت خودرو نشسته است و هربار که صحبت از واگذاری این دو خودروساز می‌شود، عده‌‎ای با این ادعا که اگر این دو شرکت را به بخش خصوصی واگذار کنیم احتمال دارد به خوبی مدیریت نشود و در اثر ورشکستگی این دو شرکت، هزاران کارگر آنها بیکار می‌شوند و در نهایت شاهد یک بحران جدید در کشور خواهیم بود.

البته برخی کارشناسان نظری کاملا متفاوت دارند و به هیچ عنوان طرح چنین احتمالاتی را منطقی نمی‌دانند.

خبرنگار صنایع در گفتگویی اختصاصی با یکی از کارشناسان صنعت خودرو، این موضوع را پیگیری کرده است که در ادامه ملاحظه خواهید نمود.

 

ایران خودرو

 

*** تکلیف کارمندان و کارگران ایران خودرو و سایپا در صورت ورشکستگی

 

فربد زاوه در ابتدای این گفتگو درباره آینده نیروی کار دو شرکت ایران خودرو و سایپا در صورت ورشکستگی احتمالی بعد واگذاری آنها به بخش خصوصی، اظهار کرد:

این موضوع اصلا نکته عجیب و مهمی نیست زیرا نیروی کار بیکار شده با توجه به تجربیاتی که از گذشته تاکنون بدست آورده برای کار به محل دیگری می‌رود و در مکان دیگری شروع به کار می‌کند.

به عنوان مثال در گذشته شرکتی به نام علاءالدین فعالیت می‌کرد که اگر قرار بود علاءالدین را حفظ کنیم الآن نباید در خانه هایمان از شوفاژ استفاده می‌کردیم، چون این شرکت فقط بلد بود بخاری نفتی درست کند.

 

وی در ادامه، اضافه کرد:

لذا نباید ملتی را برای کار در یک شرکت گروگان گرفت، چرا که کسی که بیکار می‌ماند فردی است که دارد رانت می خورد.
حفظ صنعت با حفظ ایران خودرو و سایپا دو مورد متفاوت است.

دو شرکت ناکارآمد، زیان‌ده و تورم‌ساز در کشور داریم و اهمیتی ندارد از بین بروند و به جای آن شرکت دیگری ایجاد شود که این مسائل را بردارد.

 

 

همچنین بخوانید:

الزامات واگذاری سهام دولتی خودروسازان/ هرگونه پیش شرط و اهلیت سنجی توسط دولت در واگذاری‌ها یعنی فساد و باید حذف شود/ ورشکستگی خودروسازها را تابو نکنید + فیلم

عرضه سهام دولتی دو خودروساز بزرگ کشور بحثی بی‌فایده و برای منحرف کردن افکار عمومی است و هیچ تاثیری در ارتقای صنعت خودرو ندارد + فیلم

عرضه خودرو در بورس کالا اقدامی عقلایی نیست اما در مقابل قیمت‌گذاری دستوری، انتخاب بد از بدتر است/ با این اقدام، شبکه خدمات پس از فروش خودروسازان نابود خواهد شد/ وزیر صنعت به دنبال خنثی کردن تورم پولی در بازار خودرو به روش ایذایی است + فیلم

 

 

*** تجربه مشابه در صنعت خودرو آمریکا

 

به گزارش صنایع، کارشناس صنعت خودرو در پایان، تصریح کرد:

اگر تفکری که الان در ایران حاکم است در آمریکا حاکم بود، الان به جای تسلا، اولدزموبیل تولید می‌کردند و به قیمت سه برابر تسلا و با مصرف سوخت پنج برابر به فروش می‌رساندند و اصرار می‌کردند ماشین برقی خودروی مناسبی نیست و همچنان اتومبیل‌های دهه ۶۰ و ۷۰ را بخرید.

این موضوع بارها در کشورهای دیگر دنیا و کشور ما اتفاق افتاده و هیچ اتفاق بدی نیست و به این تخریب خلاق می‌گویند؛ یعنی برای گذار از یک دوره اقتصادی به دوره دیگری قربانی می‌دهید و چیز عجیبی نیست؛ چرا که آن را بد مدیریت کردند و از بین رفته است.

از طرف دیگر من اعتقاد ندارم با واگذاری به بخش خصوصی، این دو شرکت تعطیل یا ورشکست خواهند شد.

 

نکته:
در پایان می‌توانید ویدیو گفتگوی اختصاصی صنایع با کارشناس صنعت خودرو را ملاحظه نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه