اخبار برگزیده

کد خبر:406917
پ
کنعانی
سخنگوی وزارت امور خارجه:

مشورت‌های جدی در عالی‌ترین سطوح در ارتباط با مذاکرات وین در حال انجام است/ آمریکا در حوزه روابط دو جانبه دیگر کشورها با یکدیگر دخالت نکند

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مشورت‌های جدی در عالی‌ترین سطوح در ارتباط با مذاکرات وین در حال انجام است تاکید کرد، آمریکا نباید در حوزه روابط دو جانبه دیگر کشورها با یکدیگر دخالت کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه مشورت‌های جدی در عالی‌ترین سطوح در ارتباط با مذاکرات وین در حال انجام است تاکید کرد، آمریکا نباید در حوزه روابط دو جانبه دیگر کشورها با یکدیگر دخالت کند.

 

*** مذاکرات وین

 

به گزارش صنایع،  ناصر کنعانی در نشست خبری با اصحاب رسانه، در ارتباط با مذاکرات وین و جمع بندی ارایه شده در جدیدترین دور مذاکرات از سوی انریکه مورا و نگاه ایران به این جمع بندی، گفت:

مشورت‌های جدی در عالی‌ترین سطوح در این زمینه انجام شده و در حال انجام است.

ما به صورت دقیق می توانیم بگوییم که در مرحله پیشرفت قرار داریم، اما این که بگوییم که به توافق نزدیک شدیم و این دور از گفت‌وگو ها به توافق منتهی می‌شود معطوف به برآوردن انتظارت به حق ایران است.

حتما زمینه برای توافق است، مشروط به این که خطوط قرمز ما رعایت شود، منافع اساسی کشور تامین شود، در صورتی که چنین موضوعی محقق شود حتما زمینه برای انجام توافق در آینده نزدیک وجود دارد.

در این دور از مذاکرات پیشرف‌های نسبی حاصل شده است ، اما این پیشرفت‌ها به صورت کامل تامین کننده مطالبات قانونی ایران نیست.

 

*** آمریکا در حوزه روابط دو جانبه دیگر کشورها با یکدیگر دخالت نکند

 

سخنگوی وزارت خارجه در مورد همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه فناوری و ادعاهای برخی از مقامات آمریکایی در مورد این همکاری‌ها، خاطرنشان کرد:

همکاری‌های ایران و روسیه در حوزه‌های مختلف متنوع و متعدد است.

ما در حوزه‌های فناورانه همکاری‌های خوب و جدی داریم که نمونه اخیر آن پرتاب ماهواره خیام به فضا بود.

 

وی در ادامه تاکید کرد:

همکاری‌های ما با روسیه در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه‌های فناورانه ربطی به تحولات جدیدی که در منطقه رخ داده ندارد و ادعاهای آمریکایی‌ها در این زمینه سیاسی و ناظر بر اهداف سیاسی است.

انتظار داریم آمریکا به جای طرح این مسائل سیاسی به تعهدات خود برای ایجاد صلح و ثبات در منطقه و عرصه بین‌المللی عمل کند و در حوزه روابط دو جانبه دیگر کشورها با یکدیگر دخالت نکند.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه