کد خبر:405953
پ
کاکایی
کارشناس صنعت خودرو در گفتگوی اختصاصی با صنایع، پاسخ داد

شروط موفقیت عرضه خودرو در بورس کالا چیست؟/ چه خودروهایی باید در بورس عرضه شود؟ + فیلم

کارشناس صنعت خودرو الزامات و شروط موفقیت عرضه خودرو در بورس کالا را تشریح کرد.

کارشناس صنعت خودرو الزامات و شروط موفقیت عرضه خودرو در بورس کالا را تشریح کرد.

 

*** عرضه خودرو در بورس کالا

 

به گزارش صنایع، در چند وقت گذشته بارها صحبت عرضه خودرو در بورس کالا از سوی مسئولان ذی‌ربط مطرح شده است، اما با اینکه این بحث وارد فاز عملیاتی پایدار نشده، توجه بسیاری از کارشناسان و فعالان صنعت خودرو را به خود جلب کرده است.

اما سوال اینجا است که اگر قرار باشد خودروهای تولید داخل در بورس کالا عرضه شود چه شرایطی باید مدنظر قرار گیرد که نتایج این طرح برای صنعت خودرو و مردم کشور مثبت باشد و نکته دیگر اینکه چه خودروهایی برای عرضه در بورس کالا مناسب هستند، خودروهای تولید خودروسازان بزرگ دولتی یا خودروهای تولید خودروسازان بخش خصوصی؟

خبرنگار صنایع برای دریافت پاسخ این سوالات گفتگوی اختصاصی را با یکی از کارشناسان برجسته صنعت خودرو که در همین حوزه در دانشگاه‌های کشور مشغول تدریس می‌باشد انجام داده که در ادامه، خلاصه آن را ملاحظه خواهید نمود.

 

*** الزامات عرضه خودرو در بورس کالا

 

امیرحسن کاکایی در ابتدای این گفتگو با اشاره به طرح عرضه خودرو در بورس کالا، اظهار داشت:

 وقتی می‌خواهیم یک راه‌حل را ارزیابی کنیم باید با راه‌حل‌های دیگر مقایسه کنیم.

راه اول که چهار سال است اجرا می‌شود قیمت‌گذاری دستوری است که اقتصاد را نابود کرده و بازار را به هم ریخته و نتیجه آن را می‌بینیم.

راه‌حل دوم این است که قیمت‌گذاری را به بازار بسپاریم که در این وضعیت که آنقدر کمبود وجود دارد هیچ سیاستمداری زیر بار آن نمی‌رود.

بنابراین یک راه‌حل وسط که در هیچ‌جای دنیا اجرا نمی‌شود اما در ایران می‌تواند بستر مناسب قانونی ایجاد کند که از یک طرف قیمت آزاد را بتوانید در یک شرایط منصفانه به دست بیاورید و به تعداد مشخصی از مردم آن را بفروشید که این روش بورس است.

لذا بورس کالا در این وضعیت می‌تواند یک راه‌ حل مناسب باشد؛ اما بنده خیلی نگرانم که این فرآیند نباید ناقص انجام شود؛ یعنی مثلا وقتی می‌گویید قرار است مثلا دنا پلاس را به بورس کالا ببرید باید آن را کامل ببرید و نمی‌شود دو هزار خودرو را ببرید و پنج هزار خودرو را نبرید.

بنابراین اینکه بگویید دو هزار خودرو را وارد بورس می‌کنیم و پنج هزار خودرو دیگر را خودمان بفروشیم غلط است.

دوم اینکه باید برای حداقل ۵ – ۶ ماه این فرآیند را انجام دهید، چون بازار ما نامتعادل است و بایستی به تعادل برسد.

سوم این که اگر اتفاقی افتاد نباید معاملات را به هم بزنید؛ اقدامی که دولت گاهی اوقات در مورد معاملات دیگر مثل مواد پتروشیمی انجام می‌دهد.

به عنوان مثال قیمت پایه یک خودرو ۲۰۰ میلیون تومان و در بازار ۳۵۰ میلیون تومان است و آن خودرو  به بورس کالا می‌رود و یک باره ۳۴۰ – ۳۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود، در این شرایط دولت حق ندارد بگوید ۳۵۰ میلیون تومان زیاد است و معامله را باطل می‌کنم که دولت این اقدام را بارها در مورد کالاهایی مثل پتروشیمی و سیمان انجام داده و دخالت می‌کند.

لذا دولت حق ندارد سیستم بورس را به هم بزند، چرا که بورس کالا قواعد خود را دارد و باید طبق آن برای یک مدت معلوم مثلا شش ماه عمل کنند و به هیچ وجه در کوتاه مدت جواب نخواهد داد.

 

*** کدام خودروها باید وارد بورس شود؟

 

وی در ادامه، با بیان اینکه در حال حاضر با دو موضوع مواجه هستیم، تصریح کرد:

وقتی در مورد بورس کالا که صحبت می‌کنیم در وهله اول درباره خودروهایی مثل دنا، تارا و شاهین صحبت می‌کنیم، یعنی خودروهای نسبتا گران قیمت و با تیراژ تولید بالای ایران خودرو و سایپا، اما در وهله دوم متاسفانه دولت در سه ماه گذشته تصمیم گرفته برای خودروسازان خصوصی نیز خودش قیمت‌گذاری کند.

چرا که ما در شرایطی که یک بازار آزاد داشتیم که مشکلی نداشته، دولت ورود کرده و آن را به هم زده و می‌خواهد محصولات بخش خصوصی را به بورس ببرد که این را من نمی‌دانم درست است یا غلط که بازاری که وجود دارد و دارد فعالیت می‌کند را خراب کنی و وارد بورس کالا کنید.

تاکید می‌کنم در مورد بخش خصوصی که تولیدات آن در بازار آزاد بعضا ارزان‌تر از قیمت کارخانه است دلیلی ندارد محصولات آن را به بورس ببرند و باید این دو را از هم تفکیک کرد.

بنده وقتی شنیدم قرار خودرو وارد بورس کالا شود بسیار خوشحال شدم و فکر کردم دولت می‌خواهد یک روش عقلایی به کار ببرد اما متاسفانه شنیدم محصولات خودروهای بخش خصوصی را نیز می‌خواهد به بورس کالا ببرد که معنایی ندارد و برای چه باید این کار را بکند؟

خودروسازان بخش خصوصی با بازار آزاد و مکانی که دولت دخالت نداشته باشد مشکلی ندارند.

 

این استاد دانشگاه در ادامه، افزود:

لذا اینکه گفته می‌شود قیمت‌ها بالا است ربطی به این ندارد که بخش خصوصی یا دولتی دارد کار می‌کند و وقتی عرضه کم باشد قیمت بالا است.

ضمن اینکه در ایران قیمت‌ها بالا درمی‌آید، بنابراین باید تمرکز دولت این باشد که تیراژ تولید را بالا ببرد و سپس بازار خودش کنترل می‌شود.

اینکه کلا روی بازار تمرکز کنیم اشتباه است و هیچ‌جای دنیا تا کنون جواب نداده است.

البته کوتاه مدت جواب می‌دهد مثلا در یک فرآیند یک ماهه یا یک هفته‌ای سر یک ماجرای خاص شاید جواب بدهد در خصوص بورس نیز به همین شکل است، مثلا اینکه سه روز بورس را می‌بندند.

حدود چهار سال و چهار ماه است که روش غلط قیمت‌گذاری دستوری را در خودروهای ایران خودرو و سایپا به کار می‌برند و نابودشان کردند.

اما در بخش خصوصی که به اندازه کافی مشکلات داشتند و الان دارند به یک تعادل می‌رسند و دلیلی ندارد محصولات آنها را نیز درگیر بورس کنند.

اگر می‌خواهند تولید بالا برود باید حمایتشان و کمکشان کنند و تولید را بالا ببرند.

با قیمت‌گذاری دستوری که منجر به ایجاد رانت می‌شود مشکلی حل نمی‌شود.

بنابراین در بخشی که مشکلی نداریم وقتی خودرویی را به بورس کالا ببرند هزینه را بالا می‌برند چون بورس کالا پورسانت می‌گیرد و این کار را رایگان انجام نمی‌دهد.

وقتی یک بازار آزاد وجود دارد و دارای تعادل است دلیلی وجود ندارد که به بورس کالا ببرند.

 وقتی قیمت‌ها بالا درمی‌آید باید کمک کنند.

ما ۲۸ خودروسازی داریم  و باید ببینیم چرا بقیه تولیدشان را بالا نمی‌برند؟

 

*** مزایای عرضه خودرو در بورس کالا

 

به گزارش صنایع، کارشناس صنعت خودرو در پایان، خاطرنشان کرد:

بورس کالا در این شرایط به درد می‌خورد و باید به طور کامل و برای یک مدت معقول از نظر اقتصادی مثلا شش ماه با قوانین و قواعد خود اجرا شود.

همچنین بایستی تمام یک نوع خودرو در بورس کالا بیاید تا بازار شفاف ادامه پیدا کند.

گفتنی است، این بورس کالا دلیلی ندارد برای همه آزاد باشد و برای افرادی که تاکنون آزاد بوده، آزاد بماند.

مثلا بگوییم طی چهار سال گذشته خانواده‌ای که خودرو نخریده و ندارد را در این بازار کنترل کنیم.

همچنین بورس کالا این خوبی را دارد که کسانی که در قرعه‌کشی‌ها شرکت می‌کنند پول در حساب آنها نیست و کسانی که برنده می‌شوند از دوست و آشنایان خود پول قرض می‌کنند؛ در حالی که در بورس کالا این گونه است و باید پول در حساب فرد باشد و بعد در حراجی شرکت کند.

لذا این باعث می‌شود خود به خود سقف کوتاه شود.

اولش خیلی سریع کم می‌شود ولی باز هم همچنان تقاضا وجود دارد تا این که تولید بالا برود.

وقتی قیمت بازار آزاد با قیمت خروجی بورس یکی شود آنجا دیگر خود به خود سرمایه گذاری کنار می‌رود و مصرف‌کنندگان می‌مانند.

 

نکته:

در پایان می‌توانید گفتگوی اختصاصی صنایع با کارشناس صنعت خودرو را ملاحظه نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید