کد خبر:405629
پ
گندم
شرکت بازرگانی دولتی:

واریز ۶۰ هزار میلیارد تومان به حساب گندمکاران

شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز ۶۰ هزار میلیارد تومان به حساب گندمکاران خبر داد.

شرکت بازرگانی دولتی ایران از واریز ۶۰ هزار میلیارد تومان به حساب گندمکاران خبر داد.

 

*** ۶۰ هزار میلیارد تومان به حساب گندمکاران واریز شد
 

به گزارش صنایع، پول محصول کشاورزی خریداری شده به‌محض تأمین بلافاصله به حساب کشاورزان واریز می‌شود به طوری که اکنون بخش دیگری از مطالبات گندمکاران به مبلغ ۵ هزار میلیارد تومان پرداخت شد.

بر اساس این گزارش، از آغاز فصل خرید تضمینی گندم در چهارم فروردین‌ماه امسال تا کنون، ۶ میلیون و ۴۲۹ هزار تن گندم به ارزش بیش از ۷۴ هزار و ۴۴۷ میلیارد تومان از گندم‌کاران سراسر کشور خریداری شده که بیش از ۵۹ هزار و ۳۰۴ میلیارد تومان و به عبارتی ۸۲ درصد از مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

 این گزارش می‌افزاید، میزان خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به پایان فصل سال گذشته از رشد ۴۶ درصدی برخوردار بوده و با توجه به اینکه خرید تضمینی محصولات کشاورزی هم اکنون در سراسر کشور به ویژه در مناطق شمالی همچنان ادامه دارد، انتظار می‌رود میزان رشد خرید گندم نسبت به سال گذشته از رشد بیشتری برخوردار شود.

 گفتنی است، میزان خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به سال گذشته بین ۲۴۰ تا ۳۷۰ رشد داشته است؛ ضمن اینکه تا امروز استان‌های خوزستان با خرید تضمینی یک میلیون و ۳۵۷ هزار تن، گلستان با ۷۵۶ هزار تن و کردستان با ۴۸۸ هزار تن استان‌های پیشتاز خرید تضمینی این محصول کشاورزی در کشور هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید