کد خبر:405466
پ
خودرو بورس کالا
رئیس اداره امور ناظران و تالار‌های بورس کالای ایران پاسخ داد

زمان قطعی اولین عرضه خودرو در بورس کالا/ متقاضیان خرید خودرو از بورس چه اقداماتی را باید انجام بدهند؟

رئیس اداره امور ناظران و تالار‌های بورس کالای ایران با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کالا قطعی و اولین عرضه ۲۶ مردادماه انجام می‌شود، اقدامات لازم برای خرید خودرو را تشریح کرد.

رئیس اداره امور ناظران و تالار‌های بورس کالای ایران با بیان اینکه عرضه خودرو در بورس کالا قطعی و اولین عرضه ۲۶ مردادماه انجام می‌شود، اقدامات لازم برای خرید خودرو را تشریح کرد.

 

*** جزئیات عرضه خودرو در بورس کالا

 

به گزارش صنایع، حمیدرضا رحمنی در گفتگو با رسانه ملی گفت:

عرضه خودرو در بورس کالا قطعی شد و اولین عرضه ۲۶ مرداد ماه انجام می‌شود.

در این مرحله گروه صنعتی بهمن موتور در مجموع، ۶۰۰ دستگاه خودرو شامل ۲۵۰ دستگاه دیگینیتی در دور رنگ سفید و مشکی و فیدیلیتی ۵ و ۷ نفره به تعداد ۳۵۰ دستگاه در دو رنگ مشکی و سفید عرضه می‌کند.

 

*** نحوه خرید خودرو

 

رحمنی با بیان اینکه خریدارانی که تمایل دارند خودرو از طریق بورس خرید کنند ابتدا باید نسبت به اخذ کد بورس کالا اقدام کنند اضافه کرد:

متقاضیان باید به یکی از کارگزاری‌های مجاز مراجعه کنند که انتخاب کارگزار به عهده خودشان است و هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری می‌توانند کد بورسی دریافت کنند.

 

رئیس اداره امور ناظران و تالار‌های بورس کالای ایران با بیان اینکه این افراد قبلا باید در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت شده باشند تصریح کرد:

همچنین لازم است متقضایان برای گشایش حساب وکالتی اقدام کنند که به بورس کالا وکالت می‌دهد هنگام خرید، مبلغ را از آن حساب برداشت کند تا مراحل تسویه انجام شود.

خریداران این کالا حتما باید ۳۰ درصد قیمت پایه خودرو در حساب وکالتی داشته باشند، زیرا هنگامی که ثبت سفارش می‌کنند این مبلغ در آن حساب مسدود می‌شود تا زمانی که فرایند حراج به پایان برسد.

 

*** هر کد ملی فقط یک ثبت سفارش 

 

به گزارش صنایع، رئیس اداره امور ناظران و تالار‌های بورس کالای ایران در پایان، تصریح کرد:

در حال حاضر هر کد ملی صرفا مجاز به ثبت سفارش برای یکی از کد‌های عرضه شده است و صرفا هم یک دستگاه خودرو می‌تواند خرید بکند.

صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به نام همان شخص خریدار خواهد بود.

بعد از اینکه خریدار در فرایند حراج شرکت کرد و خودرو برنده شد یکسری هزینه‌های ثابت هم از جمله هزینه‌های عوارض و شماره گذاری و هوشمند سازی کارت خودرو باید پرداخت کند که مبالغ آن در اطلاعیه عرضه جود دارد.

همچنین مالیات بر ارزش افزوده بر اساس قیمت نهایی است که خریدار در سامانه ثبت کرده و خریدش را نهایی کرده است تعیین و دریافت می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 + دو =

کلید مقابل را فعال کنید