کد خبر:404297
پ
شاخص لارگانی 4
عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس از شرکت فولاد مبارکه در گفتگوی اختصاصی با صنایع، تشریح کرد

پرونده تخلف ۹۲ هزار میلیارد تومانی شرکت فولاد مبارکه اصفهان آماده ارسال به قوه قضاییه/ از تخلف در خرید الکترودهای غیرقابل استفاده به چندین برابر قیمت بازار و پرداخت حقوق‌های ده‌ها میلیونی به افرادی که در شرکت حضور نداشتند تا نگهداری رول‌های ورق در انبار بنادر و فروش به نصف قیمت به عنوان کالای رسوبی به شرکت‌های خودی + فیلم

عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس از شرکت فولاد مبارکه اصفهان ضمن تشریح برخی تخلفات و سوء استفاده‌های مالی در این شرکت، از ارسال پرونده تخلف حدود ۹۲ هزار میلیارد تومانی این شرکت به قوه قضاییه پس از قرائت در صحن علنی مجلس خبر داد.

عضو کمیته تحقیق و تفحص مجلس از شرکت فولاد مبارکه اصفهان ضمن تشریح برخی تخلفات و سوء استفاده‌های مالی در این شرکت، از ارسال پرونده تخلف حدود ۹۲ هزار میلیارد تومانی این شرکت به قوه قضاییه پس از قرائت در صحن علنی مجلس خبر داد.

 

*** تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه

 

به گزارش صنایع، عملکرد مدیران شرکت فولاد مبارکه اصفهان در دوره های اخیر همواره با انتقادات زیادی از سوی نمایندگان مجلس، کارشناسان و مردم همراه بوده است.

این انتقادات تاجایی ادامه پیدا کرد که با رای مثبت نمایندگان مجلس طرح تحقیق و تفحص از این شرکت به تصویب رسید و حالا پس از ماه‌ها پیگیری و تحقیق و تفحص از تخلفات مطرح شده در این شرکت، گزارش تحقیق و تفحص در کمیسیون صنایع و معادن مجلس، قرائت و تصویب شده است.

بنا بر پیگیری خبرنگار صنایع، تا زمان ریاست قبلی کمیسیون صنایع و معادن مجلس، نتیجه تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه به هیئت رئیسه مجلس ارسال نمی‌شد اما بعد از انتخابات جدید در هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و انتخاب آقای طاهری به عنوان رییس کمیسیون مذکور، نتیجه تحقیق و تفحص به هیئت رئیسه مجلس ارسال و آماده قرائت در صحن عنی مجلس، تصویب و ارسال به قوه قضاییه است.

البته تاکنون نیز چند بار برخی از نمایندگان مجلس و اعضای کمیته تحقیق و تفحص به هیئت رئیسه تذکر دادند و خواستار این شدند که نتیجه تحقیق و تفحص برای قرائت در صحن علنی مجلس، هرچه سریعتر در دستور کار قرار گیرد.

اما آنطور که نمایندگان مجلس اعلام کردند، قرار است به زودی نتیجه تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان بزودی در صحن علنی مجلس قرائت و سپس به قوه قضاییه ارسال شود.

خبرنگار صنایع برای اطلاع از جزئیات گزارش کمیته تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه، گفتگویی اختصاصی را با یکی از اعضای این کمیته انجام داده که در ادامه ملاحظه خواهید نمود.

 

*** تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه/ خرید الکترودهای غیرقابل استفاده به چندین برابر قیمت بازار

 

سید ناصر موسوی لارگانی پیرامون جزئیات گزارش تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان، اظهار داشت:

یکی از مواردی که ما را مجبور به تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه کرد موضوع خرید الکترودهایی بود که درباره آن حرف و حدیث‌های زیادی بود.

در نتیجه تحقیق و تفحص مشخص شد، شرکت فولاد مبارکه به بهانه دور زدن تحریم‌ها اقدام به خرید الکترودهایی به چندین برابر قیمت بازار کرده و در داخل انبار از آنها نگهداری می‌کرد که بخش زیادی از این الکترودها اصلا قابل استفاده نیست.

 

*** گوشه‌ای از تخلفات مالی مدیران شرکت فولاد مبارکه/ پرداخت حقوق‌های ده‌ها میلیونی به افرادی که اصلا در شرکت حضور نداشتند

 

عضو تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه در ادامه به بخشی از تخلفات مالی مدیران این شرکت اشاره و گفت:

تخلف دیگر مدیران این شرکت که ما را مکلف به تحقیق و تفحص کرد، ریخت و پاش منابع مالی این شرکت در سطح کشور و استان اصفهان نظیر بکارگیری بازنشستگان سفارشی و همچنين پرداخت حقوق‌های چند ده میلیونی به افرادی که حتی ۱۰ دقیقه نیز در شرکت حضور نداشتند.

 

*** تخلفات مدیران شرکت فولاد مبارکه در فروش/ فروش ورق فولاد به نصف قیمت به شرکت خودی

 

موسوی لارگانی در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از محورهای تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه، مشکلات جدی و تخلفات مدیران این شرکت در بخش فروش بوده است، بیان داشت:

یکی از تخلفات جدی در فروش‌های این شرکت بوده است.

به عنوان مثال مدیران شرکت فولاد مبارکه در بعضی از فروش‌های خارجی خود، بعد از ارسال رول‌های ورق به بندر و بعد از گذشت مدتی از نگهداری آنها در انبارها، این ورق‌ها را به عنوان کالای رسوبی با نصف قیمت به شرکت‌هایی که خودشان نیز در این شرکت‌ها دست اندرکار بودند، به فروش می‌رساندند.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

بر اساس بررسی‌های انجام شده، تخلفات و سوءاستفاده‌های مالی مدیران شرکت فولاد مبارکه در مجموع حدود ۹۲ هزار میلیارد تومان بوده است.

 

 

بیشتر بخوانید:

شرکت فولاد مبارکه تا چه اندازه در خشکی زاینده رود موثر بوده است؟/ آلودگی هوای کلانشهر اصفهان تا چه اندازه متاثر از فعالیت‌های فولاد مبارکه است؟/ رویکرد محیط زیستی فولاد مبارکه چیست؟

فعالیت بازنشستگان و دریافت حقوق‌های نجومی دو تخلف فولاد مبارکه/ گزارش تحقیق و تفحص به زودی در صحن علنی مجلس بررسی می شود

چرا تحقیق و تفحص‌های مجلس به نتیجه موثری نمی‌رسد؟/ تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه به کجا رسید؟/ تحقیق و تفحص از ایمیدرو در راه است

 

 

*** گزارش تحقیق و تفحص در آستانه ارسال به قوه قضاییه

 

به گزارش صنایع، عضو کمیته تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان در پایان، بیان داشت:

گزارش تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان در کمیسیون صنایع تصویب و در دوره ریاست جدید این کمیسیون به هیئت رئیسه مجلس ارسال و آماده قرائت در صحن علنی مجلس است که انشاءالله ظرف چند روز آینده توسط هیات رئیسه در دستور کار قرار خواهد گرفت و قطعا با رای مثبت نمایندگان به قوه قضائیه ارسال خواهد شد.

 

نکته:

در پایان می‌توانید مصاحبه تلفنی خبرنگار صنایع با عضو کمیته تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان را ملاحظه نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید