اخبار برگزیده

کد خبر:404866
پ
شاخص مدیران 2
مدیر صادرات شرکت چای لاهیجان در گفتگوی اختصاصی با صنایع، پاسخ داد

الزامات دستیابی به خودکفایی حداکثری در اقتصاد کشور چیست؟/ دو دستاورد مهم برای اقتصاد ایران با توسعه دانش‌بنیان‌ها + فیلم

مدیر صادرات شرکت چای لاهیجان ضمن پرداختن به الزامات و راهکارهای دستیابی به خودکفایی حداکثری در اقتصاد کشور، دو دستاورد مهم در این حوزه با توسعه دانش‌بنیان‌ها را تشریح کرد.

مدیر صادرات شرکت چای لاهیجان ضمن پرداختن به الزامات و راهکارهای دستیابی به خودکفایی حداکثری در اقتصاد کشور، دو دستاورد مهم در این حوزه با توسعه دانش‌بنیان‌ها را تشریح کرد.

 

*** ضرورت حمایت‌های بیش از پیش از دانش‌بنیان‌ها

 

به گزارش صنایع، توجه، حمایت و رفع چالش‌های شرکت‌ها و واحدهای دانش‌بنیان یکی از نیازهای مهم اقتصاد و صنعت کشور است.

به همین دلیل رهبر معظم انقلاب با نام‌گذاری سال 1401 به نام «تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» بیش از پیش بر ضرورت توجه به این مهم تاکید کردند.

لذا مسئولین کشور باید در رفع مشکلات و چالش‌های این حوزه با جدیت بیشتر قدم بردارند و موانع موجود در مسیر تولید را رفع کنند.

در این جهت خبرنگار صنایع در سلسله گفتگوها با مسئولین و مدیران شرکت‌های تولیدی و صنعتی به بررسی مشکلات و چالش‌های این شرکت‌ها در حوزه صادرات و تجاری‌سازی پرداخته که در ادامه خلاصه گفتگو این رسانه با مدیر صادرات شرکت چای لاهیجان را ملاحظه خواهید نمود.

 

دانش بنیان

 

*** مسیر خودکفایی در اقتصاد کشور

 

مجتبی هوبخت در ابتدای این گفتگو پیرامون اهمیت و جایگاه شرکت‌ها و واحدهای دانش‌بنیان در توسعه اقتصاد و صنعت کشور، اظهار داشت:

شرکت‌های دانش‌بنیان ضرورت امروز جوامعی است که نسبت به مقوله پیشرفت شتاب حداکثری را در پیش گرفتند.

این شرکت‌ها با مبنای دانش‌بنیان بودنشان ارزآوری بسیار زیادی را نسبت به محصولاتی که به کشورهای دیگر اعلام نیاز می‌کنیم، برای کشور ایجاد می‌کنند و این از مهمترین نکاتی است که ما را به خودکفایی می‌رساند.

 

وی در ادامه، افزود:

بنابراین در صورتی که اگر بتوانیم با استفاده از ظرفیت داخلی این محصولات را در کشور تامین و تولید کنیم در حد زیادی به خودکفایی می‌رسیم که این ارزش افزوده خیلی زیادی برای کشور دارد.

گفتنی است، شرکت‌های دانش‌بنیان فعال و صاحب ایده بسیاری در حوزه‌های پزشکی، نانو و سایر حوزه‌های دیگر در حال فعالیت هستند.

 

 

بیشتر بخوانید:

مشکلات شرکت‌ها و واحدهای تولیدی در حوزه صادرات؛ از تعهدات ارزی تا مشکلات مالیاتی + فیلم

چرا محصولات دانش‌بنیان ایرانی توان ورود به بازارهای بین‌الملل را ندارند؟/ الزامات ورود محصولات ایرانی به بازارهای جهانی چیست؟ + فیلم

شرکت‌های دانش‌بنیان با چه مشکلات و چالش‌هایی در حوزه تولید و تجاری‌سازی دست و پنجه نرم می‌کنند؟ + فیلم

 

 

*** نام‌گذاری سال 1401 و رسالت پیشرو

 

به گزارش صنایع، مدیر صادرات شرکت چای لاهیجان در پایان، بیان داشت:

تصور بنده از از نام‌گذاری سال 1401 توسط رهبر معظم انقلاب به نام دانش‌بنیان و تاکیدات ایشان برای حرکت به سمت دانش‌بنیان شدن، این است که به خودکفایی و بی‌نیازی بیشتر نسبت به کشورهای صاحب ایده و صاحب علم‌های انحصاری برسیم و بتوانیم این محصولات را صادر کنیم.

لذا به نظر بنده باید رسالت اصلی دستیابی به این مهم باشد.

 

نکته:

در پایان می‌توانید ویدیو گفتگوی اختصاصی این تولیدکننده با صنایع را ملاحظه نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه