کد خبر:399608
پ
عسگری
یادداشت

جراحی را از نظام بانکی و شکستن احتکار زمین آغاز کنید

در شرایط فعلی که کشور با مشکلات انبوهی دست و پنجه نرم می‌کند ضرورت دارد تا جراحی را از نظام بانکی و شکستن احتکار زمین آغاز کنیم.

در شرایط فعلی که کشور با مشکلات انبوهی دست و پنجه نرم می‌کند ضرورت دارد تا جراحی را از نظام بانکی و شکستن احتکار زمین آغاز کنیم.

 

*** جراحی را از نظام بانکی و شکستن احتکار زمین آغاز کنید

 

به گزارش صنایع، مهدی عسگری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در یادداشتی با اشاره به تورم خرداد ماه، نوشت:

زنگ هشدار بالاترین تورم ماهانه پس از انقلاب؛ بسته تورمی تیم اقتصادی دولت چیست؟

مسئولان سازمان برنامه که کنترل تورم را اولویت دولت اعلام کرده بودند، پاسخ دهند؛ تورم ماهانه 12.2 درصدی و همچنین تورم 25.4 درصدی خوراکی‌ها در خرداد ماه امسال، بر دوش تمام اقشار و دهک‌ها سنگینی می‌کند.

این در حالی است که مسئولان سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به انتقادات و سوالاتی که درباره نحوه حذف ارز ترجیحی و تبعات آن در مجلس مطرح کردیم، تاکید کردند تنها چند قلم کالا گران خواهد شد و تورم حاصل از این حذف، 7.6 درصد بوده و در مورد برآورد تورم انتظاری، پاسخ درخوری نداشتند.

اکنون این تیم، هم باید نسبت به شرایط فعلی پاسخگو باشند و هم به مردم توضیح دهد که بابت 9 ماه باقیمانده سال ۱۴۰۱ چه نوع بسته ضدتورمی را برای سیاست‌های مالی و پولی در نظر گرفته‌اند و کدام نظام رفاهی برای جبران قدرت خرید مردم پیش بینی شده است؟

چرا جراحی را از نظام بانکی و شکستن احتکار زمین آغاز نمی‌کنیم؟

 

*** دولت چه اهدافی را باید دنبال کند؟

 

به گزارش صنایع، نویسنده در پایان یادداشت خود آورده است:

ضمن یادآوری هشدارهای قبلی که در نقد نحوه آزادسازی قیمت‌ها مطرح کردم، تاکید می‌کنم، این روند اگر مدیریت نشود رکوردهای دیگری خواهد شکست.

دولت باید گام‌های اساسی برای مردمی‌سازی اقتصاد و کاهش فشار بر مردم بردارد و مهمترین آنها شکستن انحصار و احتکار زمین و دادن حق بهره‌برداری به مردم برای تامین مسکن، اشتغال و تولید است.

 

نویسنده: مهدی عسگری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس 

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + نه =

کلید مقابل را فعال کنید