اخبار برگزیده

کد خبر:397255
پ
وجیه اله جعفری
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

هدف‌گذاری برای دستیابی به یک میلیون متر حفاری در سال/ یکی از دلایل اصلی ضعف در اکتشاف، نداشتن روحیه خطرپذیری است

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی ضعف در اکتشاف، نداشتن روحیه خطرپذیری است از هدف‌گذاری برای دستیابی به یک میلیون متر حفاری در سال خبر داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه یکی از دلایل اصلی ضعف در اکتشاف، نداشتن روحیه خطرپذیری است از هدف‌گذاری برای دستیابی به یک میلیون متر حفاری در سال خبر داد.

 

*** نداشتن روحیه خطرپذیری؛ ذلیل ضعف در اکتشاف

 

به گزارش صنایع، وجیه الله جعفری در نشست با اعضای کنسرسیوم شرکت مدیریت اکتشاف معدنی پایا، با بیان اینکه از جمله دلایل اصلی ضعف در اکتشاف، نداشتن روحیه خطرپذیری در این حوزه است، گفت:

ذات اکتشاف، خطرپذیری است و نیازمند این است که در محدوده های وسیع انجام شود.

بدون شک، با اکتشاف یک معدن در میان محدوده‌های مختلف، همه هزینه‌های صرف شده جبران می‌شود.

 

*** کمبودهای جدی در حوزه اکتشاف

 

جعفری با اشاره به کمبودهای بخش اکتشاف، تصریح‌کرد:

در این بخش از نظر آزمایشگاه، استاندارد های بین المللی، دانش اکتشاف در عناصر جدید، ماشین آلات حفاری و غیره با کمبودهای جدی مواجه هستیم و این مسائل موجب می‌شود تا نتوانیم به برنامه های پیش بینی شده (یک میلیون متر حفاری در سال) دست پیدا کنیم.

باید فضای جدیدی تعریف و اقدام به اکتشاف معادن فلزی و دارای ارزش کنیم.

کنسرسیوم پایا از نظر مالی، توانمندی های قابل توجهی دارد و می تواند نسبت به استفاده از پیمانکاران خارجی برای انجام اکتشاف اقدام کند.

 

*** افزایش سرمایه شرکت در برنامه قرار گیرد

 

به گزارش صنایع، رئیس هیات عامل ایمیدرو در پایان با اشاره به اینکه سهامداران شرکت مدیریت اکتشافات معدنی پایا تا روز تشکیل مجمع، برنامه و چشم انداز بزرگتری ارائه کنند، اظهار داشت:

برای چابک کردن شرکت، تصمیمات جدیدی را به اجماع برسانید.

موضوع افزایش سرمایه شرکت و اختیارات نیز مطرح شود و سهامداران عضو کنسرسیوم با حفظ ریسک اکتشاف، بودجه مناسبی را برای حوزه اکتشاف اختصاص دهند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول