اخبار برگزیده

کد خبر:396479
پ
بیک زاده
دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور:

رسیدگی به بیش از ۳۰ هزار پرونده تولیدی در ستاد تسهیل/ هزار و ۵۶۰ واحد تحت تملک بانک‌ها قرار دارد/ نزدیک به ۱۲ هزار واحد راکد وجود دارد

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با بیان اینکه هزار و ۵۶۰ واحد صنعتی تحت تملک بانک‌ها قرار دارد از رسیدگی به بیش از ۳۰ هزار پرونده تولیدی در ستاد تسهیل خبر داد.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با بیان اینکه هزار و ۵۶۰ واحد صنعتی تحت تملک بانک‌ها قرار دارد از رسیدگی به بیش از ۳۰ هزار پرونده تولیدی در ستاد تسهیل خبر داد.

 

*** رسیدگی به بیش از ۳۰ هزار پرونده تولیدی در ستاد تسهیل

 

به گزارش صنایع، صدیف بیک‌زاده در نشست ستاد مرکزی پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه ضمن قدردانی از اقدامات قوه قضاییه در پیشبرد برنامه‌ها و تسهیل در انجام اقدامات دولت در اقتصاد و تولید، گفت:

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برای رفع مشکلات، کارگروه‌های ویژه‌ای در قالب ۱۰ کمیته تخصصی تشکیل داده است که این کارگروه‌ها در استان‌ها نیز در حال فعالیت هستند.

در چهار سال اخیر، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها به ۲۰ تا ۴۰ هزار پرونده واحدهای تولیدی رسیدگی کرده و به‌طور متوسط سالانه بیش از ۳۰ هزار پرونده مطرح‌شده که ۶۰ تا ۷۲ درصد مصوبات اجرا شده است.

در این میان، ۶۸ درصد مصوبات در ستاد جنبه سیاست‌گذاری و مابقی جنبه تولیدی داشته که اقدامات انجام‌شده بیانگر این است که به سمت رفع مشکلات زیربنایی گام برداشته‌ایم.

 

وی در ادامه اضافه کرد:

۲۸ درصد مصوبات حوزه سیاست‌گذاری اجراشده و ۵۰ درصد از کل این مصوبات در حال پیگیری است، همچنین ۲۲ درصد این موارد در حوزه مالی و بانکی بوده است.

 

*** هزار و ۵۶۰ واحد تحت تملک بانک‌ها قرار دارد

 

به گزارش صنایع، دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور در پایان، اظهار داشت:

این در حالی است بیش از ۷۰ هزار واحد صنعتی در کشور وجود دارد که هزار و ۵۶۰ واحد تحت تملک بانک‌ها قرار دارد و بیشترین تملک واحدهای صنعتی در اختیار بانک‌ها در استان‌های تهران، مازندران، لرستان، فارس، خراسان رضوی و همدان و کمترین میزان تملک واحدهای صنعتی در اختیار بانک‌ها در استان‌های بوشهر، چهارمحال بختیاری، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویراحمد است.

همچنین از ۷۰ هزار واحد صنعتی در کشور نزدیک به ۱۲ هزار واحد راکد شده است و بیشترین واحدهای راکد در استان‌های اصفهان، تهران، فارس، مازندران و آذربایجان غربی و کمترین واحدهای راکد در استان‌های زنجان، خراسان رضوی، ایلام، خراسان شمالی و جنوبی هستند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول