کد خبر:393693
پ
رئیسی
صنایع گزارش می‌دهد:

سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی/ نمی‌خواهیم طرح جدیدی را شروع کنیم؛ طرح‌های نیمه‌تمام را باید تمام کنیم

رئیس جمهور در بیست و سومین سفر استانی خود به همراه جمعی از وزرای دولت سیزدهم به استان آذربایجان شرقی سفر کرد.

رئیس جمهور در بیست و سومین سفر استانی خود به همراه جمعی از وزرای دولت سیزدهم به استان آذربایجان شرقی سفر کرد.

 

*** سفر رییس جمهور به استان آذربایجان شرقی

 

به گزارش صنایع، آذربایجان شرقی امروز پنجشنبه میزبان رییس جمهوری و اعضای کابینه است؛ در بیست و دومین سفر استانی رییس دولت سیزدهم، معاونان وی و وزرا هر یک به عنوان نماینده تام الاختیار رییس جمهوری در یکی از شهرستان‌های آذربایجان شرقی حاضر می‌شوند.

 

رئیس جمهور

 

*** رئیس جمهور در نشست با نخبگان تبریز/ ۲۱:۱۳

 

حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در ادامه برنامه‌های بیست و سومین سفر استانی دولت مردمی به استان آذربایجان شرقی در نشست با جمعی از نخبگان این استان ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، در مورد اقدامات دولت برای مهار ویروس کرونا در کشور، گفت:

روزی که دولت را تحویل گرفتیم ۷۰۰ خانواده در روز به دلیل بیماری کرونا داغدار می‌شدند اما امروز وزارت بهداشت و درمان اعلام کرد این رقم خوشبختانه صفر شده است.

 

رئیس جمهور درباره توجه به اجرای عدالت و عدالت محوری در جامعه، خاطرنشان کرد:

دولت محور برنامه‌های خود را بر عدالت قرار داده همانطور که بودجه ۱۴۰۱ بر اساس عدالت و با استفاده از سند آمایش سرزمینی تنظیم شده است.

 

وی با اشاره به انتقاد یکی از نخبگان از دقت ناکافی در دهک‌بندی پرداخت یارانه‌ها، اظهار داشت:

من هم موافق هستم که در دهک‌بندی‌ها دقت کامل نشده، لذا تاکید کرده‌ام مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دهک‌بندی‌ها تا حد مقدور دقت کنند و حتما کسانی که معترض هستند یارانه به حسابشان ریخته شود.

 

رئیس جمهور استفاده از ظرفیت بانوان در سطوح مختلف مدیریتی را یک ضرورت دانست و تصریح کرد:

سخن از نقش آفرینی بانوان در جامعه مربوط به اشتغال نیست بلکه نیاز به این ظرفیت و استعدادها است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت بوم گردی و توسعه صنعت گردشگری در استان، اظهار داشت:

در بوم گردی باید فرهنگ بومی، روستایی و عزت ملی حفظ شود و نباید فرهنگ شهدا به حاشیه برود.

رئیسی استفاده از ظرفیت نیروی انسانی بومی را در توسعه استان مهم برشمرد و گفت:

مشورت با نخبگان و دلسوزان خوب است اما مسئولان و استانداران باید تصمیم گیرنده نهایی باشند.

 

رئیس جمهور در پایان تاکید کرد:

دولت قومیت‌های مختلف در کشور را تهدید نمی‌داند بلکه این یک فرصت برای کشور است و باید از این فرصت استفاده کرد.

 

رئیس جمهور

 

*** بازدید رئیس جمهور از کارخانه ارس خودرو دیزل/ ۱۶:۱۰

 

رئیس جمهور در ادامه بیست و سومین سفر استانی دولت مردمی به استان آذربایجان شرقی، با حضور در منطقه آزاد اقتصادی ارس از کارخانه تولید خودروهای سبک و سنگین ارس خودرو دیزل بازدید کرد.

 

حجت الاسلام رئیسی ضمن گفتگو با مدیران منطقه آزاد ارس، بی‌واسطه پای درد دل کارگران و کارکنان این واحد تولیدی نشست.

شرکت ارس خودرو دیزل(آمیکو) دارای دو خط تولید خودروهای سبک در کلاس پیکاپ و سنگین در مدل‌های ۲۶۳۱ و ۱۹۲۹ و کلاس کشنده است.

 

رئیس جمهور

 

*** حضور رئیس جمهور در جمع کارگران شرکت امیکو/ ۱۵:۲۰

 

رئیس جمهور پس از حضور در نقطه صفر مرزی در جلفا، به گروه صنعتی آمیکو رفت و ضمن گفت‌وگو با کارگران این کارخانه، در جریان تولیدات آمیکو قرار گرفت.

 

گروه صنعتی آمیکو فعالیت صنعتی تولیدی خود را در سال ۱۳۶۸ با تاسیس شرکت صنعتی آذر موتو ر در منطقه جلفا ( مرز بین کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه ) انتخاب و ثبت جهانی برند آمیکو (AMICO) که علامت اختصاری (Azar Motor Industrial CO) می‌باشد، شروع کرد.

شرکت ارس خودرو دیزل بزرگترین شرکت تولیدی گروه آمیکو با دارا بودن تکنولوژی تولید و مونتاژ انواع خودروهای تجاری و سواری، با اعمال روش‌های مهندسی خرید، توانسته با استفاده از محصولات، قطعات و تکنولوژی برندهای معروف اروپائی، آمریکائی و آسیائی، با دریافت گواهی‌های ۸۸ گانه استاندارد ایمنی آلایندگی برای محصولات دیزلی برای محصولات دوگانه سوز(بنزین و گاز) از مؤسسات بین المللی همانند TUV و VCA و همچنین از سازمان محیط زیست ایران، محصولات خود را از نظر کیفی و ایمنی و آلایندگی در ردیف خودروهای معروف اروپا قرار دهد.

آمیکو با تأسیس بیش از ۵۵ مرکز سرویس خدمات پس از فروش در اکثر استان‌های کشور و ارائه آموزش‌های فنی و حرفه ای دوره ای به آنها و افزایش دوره گارانتی محصولات شرکت از ۳۰,۰۰۰ کیلومتر به ۲۰۰,۰۰۰ کیلومتر و از یک سال به سه سال برای خودروهای دیزلی و همچنین از ۳۰۰۰۰ به ۴۰۰۰۰ و از یک سال به دو سال در خودروهای بنزینی در داخل کشور، توانسته خدمات قابل قبولی را به مشتریان عرضه نماید.

 

 

رئیس جمهور

 

*** رئیس جمهور به نقطه صفر مرزی ایران و آذربایجان رفت‌/ ۱۳:۳۰

 

رئیس جمهور در ادامه برنامه‌های سفر استانی به آذربایجان شرقی به نقطه صفر مرزی ایران و آذربایجان در جلفا رفت.

 

حجت الاسلام رئیسی با حضور در یادمان شهدای ایرانی شهریور ۱۳۲۰ در منطقه مرزی جلفا‌ که در مقابل تجاوز بیگانگان به خاک ایران به شهادت رسیدند، یاد آنان را گرامی داشت.

 

در این بازدید، مسئولان استانی و منطقه، مسائل و مشکلات این منطقه مرزی را بیان کردند و رئیس جمهور نیز دستور رفع موانع صادرات و گردشگری در این منطقه را صادر کرد.

 

رئیس جمهور همچنین در دیدار با فرماندهان و سربازان هنگ مرزی جلفا، ضمن تاکید با اهمیت مرزبانی از مرزهای ایران اسلامی، از مجاهدت آنان در نقاط صفر مرزی قدردانی کرد.

 

رئیس جمهور

 

*** بازدید رئیس جمهور از معدن مس سونگون/ ۱۱:۲۰

 

رئیس جمهور در نخستین برنامه سفر استانی به آذربایجان شرقی، عازم معدن مس سونگون شد تا در جریان مشکلات این معدن و ‌مطالبات کارگران قرار گیرد.

 

وی ابتدا در جمع صمیمی کارگران معدن حاضر شد و ضمن شنیدن درددل آنها، در جریان مشکلات کاری قرار گرفت و دستورات لازم را به مسئولان امر برای رفع مشکلات کارگران صادر کرد.

 

حجت الاسلام رئیسی در جمع کارگران مجتمع معدن مس سونگون با بیان اینکه مس ورزقان یکی از ظرفیت‌های بزرگ آذربایجان‌شرقی و شمال غرب کشور است و بر این اساس باید مس آذربایجان مستقل و استان از عواید آن بهره‌مند شود، اظهار داشت:

با استقلال مس آذربایجان، آذربایجان شرقی می‌تواند در بخش مس قدم‌های محکمی را برای تولید و فرآوری آن بر دارد و استان از فواید آن بهره مند شود.

 

وی در ادامه، افزود:

یکی از اهداف مهم دولت سیزدهم افزایش تولید و اشتغال است که خوشبختانه مس سونگون ورزقان و معادن آذربایجان شرقی به خصوص این معدن ظرفیت تولید و افزایش اشتغال را دارند و این زمینه برایشان فراهم است.

تلاش می‌کنیم با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر توسعه دانش بنیان، تولیدات و مشاغل را نیز به سمت علوم دانش بنیان شدن و بهره‌برداری هر چه بیشتر سوق دهیم.

 

رئیس جمهور پس از گفتگو با کارگران با حضور در معدن و کارخانه تولید مس سونگون ورزقان از روند استخراج و تولید این محصول معدنی بازدید کرد و دستور افزایش تولید کنسانتره در این معدن و تشکیل شرکت مستقل مس آذربایجان را صادر کرد.

 

رئیس جمهور

 

*** رییس جمهور در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز/ ۸:۳۶

 

به گزارش صنایع، حجت الاسلام  رییسی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز، اظهار داشت:

آذربایجان شرقی گام‌های بلندی را برداشته و ایستادگی آنها در مقابل زورگویی و سلطه طلبی بیگانگان در انقلاب مشروطه و قیام ۲۹ بهمن زبانزد همه است. 

مردم این دیار در دفاع مقدس خوش درخشیدند و سرداران بزرگی را تحویل دادند که در تاریخ اسلام و خطه ماندگار شدند.

همچنین علامه‌های بزرگ طباطبایی، امین و جعفری و امام جمعه‌های شهیدی که از این خطه برخاستند، نه تنها برای آذربایجان و کشور، بلکه برای همه الگو هستند. 

آذربایجان شرقی ظرفیت‌های بسیاری در بخش‌های معدن، صنعت و کشاورزی دارد؛ این استان را برای تولید، تجارت و صادرات آماده کرده‌ایم و باید کارهای زیادی در این زمینه انجام دهیم. 

 

وی در ادامه، گفت:

مردم دلشان می‌خواهد که این موارد زود به سامان برسد؛ نمی‌خواهیم طرح جدیدی را شروع کنیم؛ کار جدی ما سامان دادن به طرح‌های نیمه تمام است. 

دوستان قبل از سفر من مسایل را بررسی کردند و در دیدار با امام جمعه، استاندار و نخبگان لیست بلندی از مطالبات استان تهیه شده که در شورای اداری در مورد آنها تصمیم خواهیم گرفت و مردم را در جریان خواهیم گذاشت. 

 

رییس جمهور در پایان، بیان داشت:

کارهایی هم است که باید در تهران انجام دهیم؛ مردم استان امتحان خود را خوب پس داده‌اند و در هیچ جا کم نگذاشته‌اند و ما به عنوان خدمتگزار در خدمت این مردم خواهیم بود و مسایل را حل خواهیم کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنايع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید