اخبار برگزیده

کد خبر:392520
پ
۸۰۴۹۱۷۹_۸۹۱
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی:

۳۱ خرداد، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی ۳۱ خرداد را آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اعلام کرد.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی ۳۱ خرداد را آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اعلام کرد.

 

***  ارائه الکترونیکی اظهار نامه مالیاتی

 

به گزارش صنایع، عیسی اروج زاده در مورد ارائه الکترونیکی اظهار نامه مالیاتی گفت:

برخورداری از هر نوع معافیت با نرخ صفر و مشوق مالیاتی، منوط به ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی است.

اشخاص حقیقی (صاحبان مشاغل) مطابق قانون باید اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۱۴۰۰ خود را تا پایان خردادماه سال جاری به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی مالیات به آدرس my.tax.gov.ir ارسال و مالیات خود را پرداخت کنند.

 

وی ثبت نام در نظام مالیاتی را پیش نیاز ارائه اظهارنامه مالیاتی دانست و افزود:

با توجه به اینکه انجام تمام فرایند‌های مالیاتی و ارائه اظهارنامه منوط به ثبت نام الکترونیکی در نظام مالیاتی است توصیه می‌شود مودیان در اسرع وقت با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیکی به آدرس my.tax.gov.ir نسبت به تکمیل و رفع نقص ثبت نام الکترونیکی خود اقدام کنند.

 

اروج زاده با اشاره به اینکه مودیان می‌توانند با ارائه اظهارنامه شفاف از فرصت پذیرش خوداظهاری مالیاتی برخوردار شوند، افزود:

امسال سازمان امور مالیاتی کشور مفاد تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم را از حیث تعیین مالیات مقطوع با رویکردی جدید و براساس اطلاعات و دیتا‌های واصله از جمله اطلاعات خرید و فروش، اطلاعات حساب‌های بانکی (POS) و سایر اطلاعات موجود در پایگاه‌های سازمان اجرا می‌کند.

 

به گزارش صنایع، مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، در پایان، اظهار کرد:

تسلیم نکردن اظهارنامه در موعد مقرر موجب محرومیت از همه معافیت‏‌های مالیاتی و جریمه ۳۰ درصدی غیرقابل بخشش و تهیه اظهارنامه برآوردی می‌شود.

صدا و سیما

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید