اخبار برگزیده

کد خبر:392558
پ
۸۰۴۷۱۱۸_۹۸۶
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل:

ضرورت کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ادارات استان اردبیل

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بر ضرورت کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ادارات استان تاکید کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل بر ضرورت کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق در ادارات استان تاکید کرد.

 

*** مصرف برق در ادارات دولتی

 

به گزارش صنایع، حسین قدیمی در مورد مصرف برق در ادارات دولتی، اظهار داشت:

تمامی دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیر دولتی طی تابستان سالجاری، باید مصرف برق خود را در ساعات اداری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش دهند.

 

وی در ادامه، افزود:

همچنین باید مصرف برق در ادارات دولتی در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد کاهش یابد و با خاموش نمودن روشنایی و سامانه‌های سرمایشی غیرضروری می‌توانیم شاهد صرفه‌جویی در مصرف برق باشیم.

شرکت‌های توزیع برق موظف شده‌اند که بر اجرای دقیق این مصوبه نظارت کنند و با نصب کنتورهای هوشمند و تجهیزات قطع و وصل از راه دور نسبت به پایش و کنترل مصرف مشترکان تا سقف تعیین شده اقدام نمایند.

 

قدیمی در ادامه، بیان کرد:

هر کدام از ما می‌توانیم با انجام دادن راهکارهای ساده مدیریت مصرف از قبیل عدم استفاده از وسایل پرمصرف برقی در ساعات ۱۳ لغایت ۱۷و از ساعت ۱۹ لغایت ۲۳ نسبت به کاهش مصرف برق و حفظ پایداری شبکه سراسری برق اقدام کنیم.

 

به گزارش صنایع، مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در پایان، ادامه داد:

خاموش کردن وسایل برقی اداری در صورت عدم استفاده  و لامپ‌ها پس از اتمام کار، استفاده از نور طبیعی در طول روز، بستن در و پنجره‌ها هنگام استفاده از وسایل سرمایشی، توجه به دمای آسایش و تنظیم درجه کولر برروی  ۲۵ یا ۲۶ درجه، استفاده از دور کند کولر آبی و استفاده از پنکه به جای کولر در مناطق معتدل، استفاده از چراغ‌های کم مصرف وچراغ‌های هوشمند کاهش چشم‌گیر مصرف انرژی برق را در پی خواهد داشت.

صدا و سیما

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید