اخبار برگزیده

کد خبر:392156
پ
بازدید
رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران:

سهم ۴۰ درصدی توان داخلی در ساخت واگن متروی کشور/ امضای قرارداد تامین ۲ هزار دستگاه واگن مترو در آینده نزدیک

معاون وزیر صمت از سهم ۴۰ درصدی تولیدکنندگان داخلی در ساخت ناوگان ریلی کشور خبر داد.

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از سهم ۴۰ درصدی تولیدکنندگان داخلی در ساخت ناوگان ریلی کشور خبر داد.

 

*** تامین اعتبار ۶۳۰ دستگاه واگن در مترو شهر تهران

 

به گزارش صنایع، علی نبوی در بازدید از نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ و نقل ریلی در خصوص امضاء قرارداد تامین واگن‌ها یشهری بین بین سازمان شهرادی‌ها و دهیاری‌ها، اظهار کرد:

با توجه به نهایی شدن مستندات تأمین اعتبار پروژه ۶۳۰ دستگاه واگن مترو تهران در قالب کنسرسیوم واگن‌سازی تهران و CRC چین، قرارداد مدیریت طرح تأمین واگن‌های قطار شهری بین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به‌عنوان کارفرما و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به‌عنوان مدیر طرح امضاء می‌شود.
این قرارداد بر اساس مصوبه شورای اقتصاد باهدف تجمیع تقاضای مورد نیاز قطار شهری ۱۰ کلان‌ شهر کشور با رویکرد افزایش سهم ساخت داخل واگن‌های مترو به امضاء می‌رسد تا سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با استفاده از تجارب خویش در حوزه مدیریت طرح‌های نفت و گاز، مدیریت طرح تأمین حوزه ناوگان ریلی را نیز اجرایی کند.

بر این اساس در نخستین گام نسبت به مدیریت طرح و نظارت بر تأمین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو شهر تهران و در فاز‌های بعدی پروژه برای سایر کلان‌شهر‌ها (مشهد، اصفهان، کرج، تبریز و …) اقدام می‌شود.

 

 

بیشتر بخوانید:

عملیاتی شدن بخشی از اعتبار ۵ میلیارد دلاری روسیه

بهره‌برداری از ۴۴۰ ناوگان ریلی تا پایان سال جاری

۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تن صادرات از مرزهای ریلی در سال ۱۴۰۰/ رکورد صادرات از مرزهای ریلی شکسته شد

 

 

*** اعتبار ۷۰۰ میلیون یورویی تامین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو 

به گزارش صنایع، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پایان با اشاره به این‌که برای اجرای این پروژه سازندگان اصلی مجموعه‌ها و قطعات واگن و زنجیره ناوگان حمل‌ و نقل ریلی شناسایی‌شده‌اند، تصریح کرد:

برآورد مالی پروژه تأمین ۶۳۰ دستگاه واگن مترو را بیش از ۷۰۰ میلیون یورو است و امیدواریم که با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، میزان سهم ساخت داخل در حوزه ناوگان ریلی افزایش یابد.
اکنون سهم تولیدکنندگان داخلی در ساخت واگن کشور حدود ۴۰ درصد است که بر اساس هدف تعریف‌شده، قرار است در پایان قرارداد تأمین دو هزار دستگاه، این میزان به ۸۵ درصد برسد که شامل تجهیزات و قطعات اصلی مانند سیستم رانش، بوژی، سیستم‌های الکتریکال و مکانیکال واگن و … می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول