اخبار برگزیده

کد خبر:392169
پ
بانک مرکزی
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی:

بانک مرکزی و ثبت مجوز‌های کسب و کار بر روی درگاه ملی

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از ثبت نهایی مجوز‌های کسب و کار صادر شده از سوی بانک مرکزی بر روی درگاه ملی مجوز‌ها خبر داد.

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از ثبت نهایی مجوز‌های کسب و کار صادر شده از سوی بانک مرکزی بر روی درگاه ملی مجوز‌ها خبر داد.

 

*** ثبت نهایی مجوز‌های کسب و کار صادر شده از سوی بانک مرکزی

 

به گزارش صنایع، مهران محرمیان در خصوص ثبت مجوز‌های کسب و کار، اظهار داشت:

همه مجوز‌های کسب و کار صادره از سوی این بانک در دو زمینه اصلی “شروع کسب و کار” و همچنین ” توسعه و تداوم فعالیت ها” بر روی درگاه ملی مجوز‌های کشور به صورت جامع تکمیل و ثبت نهایی شد.
در اجرای الزامات و تکالیف قانونی مرتبط با بهبود فضای کسب و کار و تسهیل صدور مجوز‌ها از جمله ماده ۵۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور و قانون اصلاح مواد ۱ و ۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تمامی مجوز‌های کسب و کار صادره از سوی این بانک در دو زمینه اصلی “شروع کسب و کار” به تعداد ۳۶ فقره مجوز و همچنین ” توسعه و تداوم فعالیت ها” بالغ بر ۷۲ فقره مجوز را بر روی درگاه ملی مجوز‌های کشور به صورت جامع تکمیل و ثبت نهایی نموده است.

 

وی در ادامه، افزود:

با عنایت به ضرورت ساده سازی مجوز‌های شروع کسب و کار صادره از سوی بانک مرکزی، در ماه‌های پایانی سال گذشته ساده سازی‌های لازم در خصوص تمامی ۳۶ فقره مجوز این بخش انجام و مراتب در جلسه مورخ ۲۱‏/۱۲‏/۱۴۰۰ هیات مقررات زدایی به تصویب نهایی رسید.

در حال حاضر اتصال الکترونیک ۳۶ مجوز مذکور نیز انجام و در درگاه ملی مجوز‌های کشور در دسترس عموم می‌باشد.

 

به گزارش صنایع، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در پایان، تاکید کرد:

پس از آن بانک مرکزی در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۸، تعداد ۷۲ فقره مجوز صادره دیگر این بانک در زمینه تداوم و فعالیت نهاد‌های ذیربط را تحت عنوان مجوز‌های استعلامی تکمیل نمود به منظور طرح و تصویب در هیات مقررات زدایی، به مرکز مطالعات و پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد ارسال نموده است.

بدیهی است پس از تصویب مراتب در هیات مقررات زدایی سایر تمهیدات و اقدامات لازم درخصوص اتصال الکترونیک مجوز‌های اخیر نیز به قید تسریع انجام خواهد شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول