کد خبر:391878
پ
تلفن همراه
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت پاسخ داد

آرامش به بازار موبایل بازگشت؟

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت توضیحاتی در خصوص اختلالات اخیر ایجاد شده در بازار موبایل ارائه کرد.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت توضیحاتی در خصوص اختلالات اخیر ایجاد شده در بازار موبایل ارائه کرد.

 

*** ازسرگرفتن ثبت سفارش آیفون

 

به گزارش صنایع، سعید عباسپور با اشاره به برخی اخبار برای ممنوعیت واردات موبایل برخی نشان‌های تجاری، گفت:

ثبت سفارش موبایل برای کلیه نشان‌های تجاری(برندها) هیچ محدودیتی نداشته و پیرو به‌روزرسانی برخی گروه‌های کالایی و برخی اولویت‌‌بندی‌ها برای تأمین کالاهای اساسی، برخی اولویت‌‌بندی‌های کالایی مقطعی یا برخی اختلالات پیش می‌آید که امری طبیعی است. لذا با رفع این اختلالات و تعیین اولویت‌بندی‌های جدید، ثبت سفارش این کالا از سرگرفته می‌شود.

 

وی در ادامه، افزود:

سازمان توسعه تجارت هیچ ابلاغیه و مقرراتی دال بر ممنوعیت ثبت سفارش واردات موبایل با برندهای خاص به بانک مرکزی و گمرک ابلاغ نکرده است و تنها در دو ماه ابتدایی امسال بیش از ۶ میلیارد دلار ثبت سفارش واردات گوشی تلفن همراه صورت گرفته که از نظر ارزش دلاری، سهم بالایی در ثبت سفارش‌های سال‌جاری دارد.

 

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران در پایان، تأکید کرد:

امسال با توجه به افزایش میزان ثبت سفارش گوشی تلفن همراه، کماکان اولویت‌بندی گروه‌های کالایی برای واردات کالا برقرار بوده و رویه‌های تخصیص و تأمین ارز بر اساس مقررات و اولویت ‌بندی‌های کالایی صورت می‌پذیرد.
 

*** اپل چهارمین برند پرطرفدار در ایران

 

اما برند اپل چه سهمی از بازار تلفن همراه را در ایران به خود اختصاص داده است؟

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی اتحادیه واردکنندگان تلفن همراه، از ۱۸ میلیون و ۳۰۰هزار دستگاه تلفن همراه که در بازه یک ساله (اسفند ۹۹ تا اسفند ۱۴۰۰) وارد کشور شده، سهم مدل آیفون از برند اپل حدود ۶ درصد بوده است.

 

به گزارش صنایع، گفتنی است طبق اعلام اتحادیه واردکنندگان تلفن همراه گزارش (اسفند ۹۹ تا اسفند۱۴۰۰)، سهم برند سامسونگ از بازار، ۴۸ درصد است و برند شیائومی با کسب سهم ۲۸ درصدی از بازار تلفن همراه، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

رتبه بعدی به برند نوکیا تعلق دارد و رتبه چهارم سهم بازار به برند اپل اختصاص یافته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول