کد خبر:389618
پ
زارع‌پور
وزیر ارتباطات:

کمک بخش ارتباطات کشور به تیم اقتصادی دولت برای اجرای موثر طرح «توزیع عادلانه یارانه‌ها»

وزیر ارتباطات از کمک بخش ارتباطات کشور به تیم اقتصادی دولت برای اجرای موثر طرح «توزیع عادلانه یارانه‌ها» خبر داد.

وزیر ارتباطات از کمک بخش ارتباطات کشور به تیم اقتصادی دولت برای اجرای موثر طرح «توزیع عادلانه یارانه‌ها» خبر داد.

 

*** معظلات ارز ترجیحی

 

به گزارش صنایع، عیسی زارع پور در صفحه شخصی خود در فضای مجازی، نوشت:

این روزها در هفته ارتباطات، هفته‌ای که متعلق به همه و بخصوص اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی است، یکی از مهم‌ترین تحولات اقتصادی در کشور در حال اجرا است که تبیین آثار و دستاوردها و شیوه اجرای آن نیازمند یاری همه ما و بخصوص رسانه‌ها است.

برای دهه‌ها ارز ترجیحی (ویژه و زیر قیمت بازار) به کالاهای اساسی تعلق می‌گرفت که بخش زیادی از آن هیچ‌وقت به دست مردم و طبقات ضعیف نمی‌رسید و تنها نصیب واسطه‌ها می‌شد.

اگرچه در طول سالیان گذشته تلاش‌هایی برای حل این معضل بدخیم شده اما متأسفانه همچنان حل‌نشده باقی مانده بود تا جایی که اخیراً مقدار آن به سالانه حدود ۲۰ میلیارد دلار رسید.

 

*** جرای طرح «مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها»

 

به گزارش صنایع، وزیر ارتباطات در پایان، آورده است:

اجرای طرح «مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها» یک الزام قانونی و مصوبه مجلس شورای اسلامی است و دولت در مسیر اجرای آن قدم برداشته است.

این روزها ظرفیت‌های بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور برای اجرای موثر این طرح مهم و راهبردی به کمک تیم اقتصادی دولت آمده است تا با تکیه بر پیشرفت‌های اخیر کشور در حوزه ارتباطات و دسترسی مردم به شبکه و ابزارهای هوشمند ارتباطی در جای جای کشور و نیز وجود بانک‌های اطلاعاتی مختلف در کشور، بتواند با راهکارهای فناورانه مسیر اجرای دقیق و موثر این طرح مهم را هموار سازد.

در صورت اجرای کامل این طرح، تولید و اشتغال رونق می‌گیرد، فقر مطلق از بین می‌رود، قدرت خرید مردم و مخصوصاً دهک‌های پایین افزایش و مداخله دولت در اقتصاد کاهش می‌یابد و در یک کلام گام بلندی به‌سوی عدالت برداشته می‌شود.

با چنین مزایایی حضور به‌موقع و دقیق رسانه‌ها و فعالین دلسوز فضای مجازی در صحنه برای تشریح و تبیین اجرای این طرح یک تکلیف ملی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول