کد خبر:388797
پ
واردات خودرو
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران پاسخ داد

زمان ورود نخستین سری خودروهای وارداتی به کشور/ شرایط واردات خودرو اعلام خواهد شد/ احتمال واردات خودرو با تعرفه صفر؛ درست یا غلط؟

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران ضمن اشاره به زمان ورود نخستین سری خودروهای وارداتی به کشور، از اعلام شرایط واردات خودرو در آینده نزدیک خبر داد.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران ضمن اشاره به زمان ورود نخستین سری خودروهای وارداتی به کشور، از اعلام شرایط واردات خودرو در آینده نزدیک خبر داد.

 

*** زمان ورود خودرو‌های جدید به کشور

 

به گزارش صنایع، سعید موتمنی با بیان اینکه همزمان با ورود نخستین سری خودروهای وارداتی به کشور که احتمالا از ۲ ماه آینده اتفاق بیفتد، قیمت‌ها شکسته خواهد شد، اظهار کرد:

امروز خودروهای خارجی در کشور با سه برابر قیمت‌های جهانی معامله می‌شوند و این قیمت‌ها برای خودروهای کارکرده و دست‌دوم به مراتب بیشتر است.

ورود خودروهای خارجی در ادامه به کاهش قیمت خودروهای مونتاژی و داخلی خواهد انجامید.

امروز یا فردا شرایط واردات خودرو اعلام خواهد شد و اگر آن‌طور که وزیر صمت وعده کرده خودروهای ارزان‌قیمت و اقتصادی وارد شود یا حتی واردات خودروهای کارکرده و دست‌دوم در مقطعی اجازه داده شود، بر قیمت‌ها و تنظیم بازار تاثیرگذار خواهد شد.

ورود خودروها به کشور باید با تعرفه‌های پایین اتفاق بیفتد که در این صورت به نفع بازار و مصرف‌کنندگان خواهد بود.

حتی برندهای خوش‌نام و معتبر جهان از جمله تویوتا، کیا، نیسان و غیره، خودروهای متنوع ارزان‌قیمت در بازه قیمتی ۱۲ تا ۲۰ هزار دلار دارند که قابلیت واردات دارند.

 

*** تعرفه واردات

 

به گزارش صنایع، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو تهران در پایان، در خصوص مطرح شدن واردات خودرو با تعرفه صفر از سوی برخی کارشناسان در مقطع فعلی، تصریح‌کرد:

حتی مطرح شدن این موضوع می‌تواند همین امروز قیمت‌ها را تا اندازه زیادی بشکند.

کاهش تعرفه‌های گمرکی، هزینه‌های اسقاط خودرو، شماره‌گذاری و سایر هزینه‌های متفرقه، می‌تواند سیاست واردات خودرو برای تنظیم و تعادل بخشی به بازار را با موفقیت بیشتری همراه کند.

در چند سال گذشته میزان عرضه خودرو دست‌کم ۴۵ درصد کمتر از تقاضای بازار بود، همچنین مدیریت عرضه از سوی خودروسازان سبب شد تا افزایش شدید قیمت‌ها در بازار را شاهد باشیم، همچنین بررسی نرخ تورم و نرخ ارز از مرداد ۹۷ تاکنون نشان می‌دهد قیمت‌های کارخانه‌ای خودروها بیش از سطح تورم بالا رفته است.

اگر امروز وضعیت واردات خودرو، نحوه و میزان واردات، قیمت خودروها، همچنین تعرفه‌های ورودی و هزینه‌های مترتب بر آن اعلام شود، می‌توان امیدوار بود نخستین خودرو تا دو ماه دیگر وارد بازار شود.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول