کد خبر:388840
پ
موسوی
سخنگوی هیئت رییسه مجلس:

مصوبه مجلس برای واردات خودرو سرانجام در مجمع نهایی شد/ گام مهم بهارستان برای ساماندهی صنعت خودرو

سخنگوی هیئت رییسه مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس برای واردات خودرو سرانجام در مجمع نهایی شد، گام مهم بهارستان برای ساماندهی صنعت خودرو را تشریح کرد.

سخنگوی هیئت رییسه مجلس با بیان اینکه مصوبه مجلس برای واردات خودرو سرانجام در مجمع نهایی شد، گام مهم بهارستان برای ساماندهی صنعت خودرو را تشریح کرد.

 

*** واردات خودرو

 

به گزارش صنایع، سید نظام الدین موسوی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به پیگیری های متعدد مجلس شورای اسلامی برای ایجاد مسیر واردات خودرو گفت:

پس از چندین مرتبه رفت و برگشت مصوبه مجلس برای واردات خودرو در مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرانجام این مصوبه نهایی شد و ان‌شاءالله به زودی فرایند ابلاغ آن انجام می شود.‌

از یکی از موضوعاتی که مجلس یازدهم از ابتدا دنبال کرد موضوع خودرو بود، لذا طرح ساماندهی صنعت خودرو با اصلاحاتی در مجلس مصوب شد امااین مصوبه مهم، چندین مرتبه با مخالفت و ایرادات مواجه شد اما در نهایت با اصرار نمایندگان بر مصوبه خود و پیگیری‌های رییس مجلس در مجمع تشخیص، این مصوبه نهایی شد.

 

به گزارش صنایع، سخنگوی هیئت رییسه مجلس در پایان، تصریح کرد:

مصوبه به نحوی است که ضمن قانونی کردن واردات خودرو، تمهیدات لازم برای ارتقای تولید داخلی نیز در آن اندیشیده شده است.

امیدوارم پس از ابلاغ، آیین نامه های این قانون در دولت نیز با سرعت تدوین و نهایی شود تا با واردات خودرو طبق این مصوبه مجلس و افزایش عرضه خودرو به بازار شاهد تعادل بخشی بازار و تاثیر آن بر ارتقای کیفیت خودروهای داخلی باشیم.‌

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول