اخبار برگزیده

کد خبر:388545
پ
شعبانی
رئیس کل دادگتری استان قزوین:

لزوم برخورد قاطع با اخلالگران بازار

رئیس کل دادگستری استان قزوین بر لزوم برخورد قاطع با اخلالگران بازار تاکید کرد. 

رئیس کل دادگستری استان قزوین بر لزوم برخورد قاطع با اخلالگران بازار تاکید کرد. 

 

*** اهمیت ایجاد آرامش و نظم در فرایند توزیع

 

به گزارش صنایع، علی شعبانی در ۲۱ اردیبهشت ماه در جلسه کارگروه نظارت بر عرضه کالاهای اساسی که در سالن جلسات شهید سردار قاسم سلیمانی دادگستری استان برگزار شد، اظهار کرد:

 با وجود اینکه اولویت ما در حوزه نظارت بر بازار بیشتر معطوف به پیشگیری از وقوع جرم و تخلفاتی مانند کم‌فروشی و گران‌فروشی است، اما در مواقعی که لازم باشد، از برخوردهای سلبی و قهری هم دریغ نمی‌کنیم.

 

وی به هم ریختن بازار به ویژه در حوزه توزیع کالاهای اساسی مانند نان را گناهی نابخشودنی دانست و افزود:

آن دسته از اشخاص که با اقدامات سوداگرانه موجب اختلال در بازار شده و فرآیند تأمین کالاهای اساسی از سوی مردم را به مخاطره می‌اندازند، با برخورد سخت و قاطع دستگاه قضایی روبه‌رو خواهند شد.

 

در چنین شرایطی که دولت به دنبال اصلاح نحوه هدفمندی یارانه‌ها برای مقابله با قاچاق و ایجاد عدالت اقتصادی است، هجمه به معیشت مردم برای کسب منافع مالی بیشتر از سوی هیچ فردی پذیرفتنی نیست و به همین خاطر دستگاه قضا در برخورد با اخلالگران در بازار و ایجاد آرامش و نظم در فرآیند توزیع کالاهای اساسی جدی است.

 

*** دانه‌درشت‌های اخلال در بازار آرد و نان شناسایی می‌شوند

 

به گزارش صنایع، رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به برخورد سخت دادگستری و دادستانی با احتکارکنندگان کالاهای اساسی، بیان کرد:

 احتکار کالاهای اساسی در این شرایط مصداق بارز اخلال در نظام اقتصادی است و بنابراین عاملان چنین اخلالی فراتر از پرونده‌های تعزیراتی مورد تعقیب کیفری قرار خواهند گرفت.

 

تلاش دستگاه‌های امنیتی و انتظامی استان برای شناسایی دانه‌درشت‌های اخلال در بازار آرد و نان است و چنین افرادی که از شرایط اقتصادی موجود سوء استفاده کردند و نظم و نظام بازار را به چالش کشیدند، به زودی دستگیر خواهند شد و بر مبنای قانون به سزای اعمال خود خواهند رسید.

ترک فعل‌ها می‌تواند سبب انحراف اجرای طرح اصلاح هدفمندی‌ یارانه‌ها شود.

بنابراین دستگاه‌ها و سازمان‌های درگیر در اجرای این طرح باید در کنار نظارت بر بازار بر عملکرد تک‌تک‌ بخش‌ها و کارکنان خود هم نظارت داشته باشند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید