کد خبر:388401
پ
شاخص استیضاح
عضو کمیسیون امور داخلی مجلس در گفتگوی اختصاصی با صنایع:

تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد رئیس جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم در حال پیگیری و منتظر دستور برای ارائه گزارش در صحن مجلس است/ اگر تغییر محسوسی در عملکرد وزرای صنعت و کار رخ ندهد، استیضاح آنها به زودی اعلام وصول خواهد شد + فیلم

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد رئیس جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم پس از ۴ ماه، در حال پیگیری و منتظر دستور برای ارائه گزارش در صحن مجلس است، از اعلام وصول استیضاح وزرای صنعت و کار در صورت عدم تغییر محسوس در عملکردشان خبر داد.

عضو کمیسیون امور داخلی مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد رئیس جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم پس از ۴ ماه، در حال پیگیری و منتظر دستور برای ارائه گزارش در صحن مجلس است، از اعلام وصول استیضاح وزرای صنعت و کار در صورت عدم تغییر محسوس در عملکردشان خبر داد.

 

*** تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد ریاست جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم

 

به گزارش صنایع، بیست و یکم دی ماه سال گذشته بود که نمایندگان مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد ریاست جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم با ۱۳۸ رأی موافق، ۲۸ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع موافقت کردند.

حدود دو هفته بعد نیز ۱۵ عضو هیات تحقیق و تفحص مذکور مشخص شدند

امروز دقیقا ۴ ماه از تصویب تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد ریاست جمهوری دولت‌های یازدهم و دوازدهم در مجلس می‌گذرد ولی هنوز خبری از روند یا نتایج این تحقیق و تفحص منتشر نشده است.

به همین دلیل خبرنگار صنایع، این موضوع را از یکی از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس پیگیری کرده است.

 

تحقیق و تفحص

 

*** تحقیق و تفحص از دولت‌های یازدهم و دوازدهم یا نهاد ریاست جمهوری؟

 

جلال رشیدی کوچی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار صنایع پیرامون روند و نتایج تحقیق و تفحص از دولت یازدهم و دوازدهم، بیان داشت:

تحقیق و تفحص منوط به کل دولت نیست و در حوزه‌های مختلف می‌باشد و در کمیسیسون مجلس امور داخلی و شوراهای مجلس، صرفا تحقیق و تفحص از نهاد ریاست جمهوری تصویب و پیگیری می‌شود.

در واقع تحقیق و تفحص از کل شاکله‌ دولت صورت نمی‌پذیرد زیرا باید عملکرد دولت در هر بخش یا وزارتخانه به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.

آنچه در حال حاضر مهم است و مورد تحقیق قرار می‌گیرد، عملکرد نهاد ریاست جمهوری است که در حال حاضر در مرحله تحقیق و پیگیری قرار دارد.

 

*** تحقیق و تفحص در چه مرحله‌ای است؟

 

وی در ادامه، اضافه کرد:

۱۵ عضو هیات تحقیق و تفحص از عملکرد نهاد رئیس جمهوری پیگیر این موضوع هستند و این موضوع در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس نیز در دستور کار قرار گرفته است، این تحقیق و تفحص مصوبه کمیسیون دارد و در حال حاضر نیز منتظر دستور برای ارائه گزارش در صحن مجلس است.

 

بیشتر بخوانید:

استیضاح وزیر صمت در صورت عدم واردات خودرو تا پایان اردیبهشت‌ماه/ پرونده شکایت از خودروسازان روی میز کمیسیون اصل ۹۰

قرعه‌کشی خودرو یک نوع لاتاری است/ در مشروعیت قرعه‌کشی خودرو شک و شبهه وجود دارد/ استیضاح وزیر صمت به کجا رسید؟

استیضاح وزیر صمت تقدیم هیئت رییسه مجلس شد

 

 

*** استیضاح وزرای کار و صنعت به کجا رسید؟

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در پایان در خصوص وصول استیضاح وزاری کار و صنعت نیز افزود:

در خصوص استیضاح وزاری کار و صنعت نیز می‌توانم بگویم اگر وضع به همین روال پیش برود و تغییر محسوسی در عملکرد این دو وزارتخانه رخ ندهد، به زودی استیضاح وزیر کار و صنعت وصول می‌شود.

 

نکته:

در پایان، می‌توانید ویدئو گفتگوی اختصاصی عضو کمیسیون امور داخلی مجلس با خبرگزاری صنایع را مشاهده فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول