کد خبر:388211
پ
سهام عدالت
صنایع گزارش می‌دهد:

زمان تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان مشخص شد

طبق آخرین گفته مسئولان قرار است فرایند تعیین تکلیف و نقل و انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث این افراد تا شهریورماه انجام شود.

طبق آخرین گفته مسئولان قرار است فرایند تعیین تکلیف و نقل و انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث این افراد تا شهریورماه انجام شود.

 

*** تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان

 

به گزارش صنایع، از میان ۴۹ میلیون نفر مشمول سهام عدالت حدود سه میلیون نفر فوت شده‌اند اما طی این سال‌ها امکان انتقال سهام متوفیان به وراث وجود نداشته است.

البته بارها از سوی مسئولان چه در دولت فعلی و چه در دولت گذشته وعده انتقال این سهام داده شده اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

البته باید به این نکته توجه داشت که سود سالیانه‌ای که طی این سال‌ها برای مشمولان دیگر واریز شده است برای متوفیان محفوظ مانده و به محض تعیین تکلیف، به حساب وراث واریز خواهد شد.

 

به گزارش صنایع، پیش از این اعلام شده بود که وراث این افراد باید امور مربوط به انحصار ورثه را انجام دهند و پس از آن در انتظار راه‌اندازی سامانه الکترونیکی برای تقسیم سود سهام متوفی به وراث منتظر بمانند.

پس از راه‌اندازی این سامانه سود سهام عدالت فرد متوفی، بر اساس انحصار ورثه، به حساب وراث واریز خواهد شد.

 

 

بیشتر بخوانید:

تکلیف جاماندگان سهام عدالت مشخص شد/ آغاز فرآیند اختصاص سهام عدالت به جاماندگان/ چه کسانی اولویت دریافت سهام عدالت هستند؟

هشدار درباره فراخوان‌های جعلی ثبت نام سهام عدالت

تشریح آخرین اخبار سهام عدالت/ منابع سهام عدالت جاماندگان در بودجه آمده است/ نحوه تعیین تکلیف ورثه در سهام عدالت برای متوفیان

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول