اخبار برگزیده

کد خبر:389987
پ
فولاد مبارکه
صنایع گزارش می‌دهد:

۳۰ روز ۳۰ رکورد و خلق حماسه‌‎ای دیگر در فولاد مبارکه اصفهان/ لبیک جوانان فولاد مبارکه به شعار سال/ ۳۰ رکورد و ۱۰ نکته قابل توجه برای مسئولان

گروه فولاد مبارکه اصفهان با ثبت ۳۰ رکورد در ۳۰ روز ابتدایی سال جدید، حماسه جدیدی را در تولید و صنعت فولاد کشور خلق و اثبات کردند در صورت رفع موانع موجود می‌توانند بیش از پیش در افزایش تولید و رشد اقتصادی کشور نقش بازی کنند.

گروه فولاد مبارکه اصفهان با ثبت ۳۰ رکورد در ۳۰ روز ابتدایی سال جدید، حماسه جدیدی را در تولید و صنعت فولاد کشور خلق و اثبات کردند در صورت رفع موانع موجود می‌توانند بیش از پیش در افزایش تولید و رشد اقتصادی کشور نقش بازی کنند.

 

*** خلق حماسه تولید توسط متخصصان فولاد مبارکه

 

به گزارش صنایع، در شرایطی که جامعه و بسیاری از سازمان‌ها و مراکز عملاً تا نیمه فروردین‌ماه در شرایط رکود و تعطیلات عمومی نوروز به سر می‌بردند و در الباقی روزها نیز مشغول ارزیابی ابعاد سه ضلع شعار سال و برنامه‌ریزی برای تحقق آن بودند، جوانان گروه فولاد مبارکه حماسه‌ای ماندگار را در صنعت ایران زمین خلق کردند و در همان اولین ماه سال، حدود ۳۰ رکورد جدید را در بخش‌های مختلف به ثبت رساندند.

جوانان فولاد مبارکه که در همان ماه ابتدایی سال، ضمن رعایت استانداردهای زیست‌محیطی، نه تنها شعار سال را عینیت بخشیدند و دستاورد بزرگی را در کارنامه خود ثبت کردند بلکه اثبات کردند با همت و تخصص، توسعه مداوم کمّی، کیفی و متوازن امکانپذیر است.

 

*** مدیران و متخصصان فولاد مبارکه چه کردند؟/ ثبت رکوردهای جدید با افزایش بهره‌وری

 

به اذعان کارشناسان حوزه صنعت فولاد، این موفقیت چشمگیر و رکوردهای ثبت شده متعدد توسط کارشناسان و متخصصان شرکت فولاد مبارکه نشان‌دهنده آن است که موفقیت و ثبت رکوردهای جدید علیرغم همه محدودیت‌ها و مشکلات با تکیه به توان و تخصص جوانان متخصص و متعهد این مرز و بوم، امکانپذیر است، موضوعی که در اظهارات مدیران و متخصصان فولاد مبارکه نیز کاملا قابل مشاهده بود.

 

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد مبارکه پیرامون ثبت رکوردها جدید در این شرکت، اظهار داشت:

اقداماتی که توسط تلاشگران عرصه تولید در سال گذشته برای تعمیرات و آماده‌سازی خطوط تولید و هماهنگی میان نواحی مختلف جهت تحقق هم‌افزایی هرچه بیشتر برای بهبود شرایط فرایندها و آماده کردن مواد اولیه مورد نیاز برای تولید حداکثری با بیشترین توان انجام شد، باعث شد در فروردین‌ماه شاهد رکوردشکنی‌های متعدد در اکثر نواحی تولیدی شرکت و خلق حماسه‌ای کم‌نظیر بود و رکوردهای ثبت‌شده پیام‌آور افزایش تولید با استفاده از ظرفیت‌های موجود در شرکت باشیم.

 

اکبری محمدی در ادامه خاطرنشان کرد:

فولاد مبارکه با تلاش برای ثبت رکوردهای جدید در تولید نشان داد که می‌شود با افزایش بهره‌وری، حتی بدون سرمایه‌گذاری مضاعف، ظرفیت تولید را افزایش داد و کشور را از واردات محصولات بی‌نیاز کرد.

 

وی در ادامه اضافه کرد:
قسمتی از فولادهای خاص در کشور از طریق واردات تأمین می‌شود و ما هر چه در جهت تولید محصولات ویژه و کیفی و مقاطع خاص تلاش کنیم، شاهد ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از خروج ارز از کشور خواهیم بود.

 

*** ثبت رکورد تولید با افزایش کیفیت و بدون حادثه

 

مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولاد مبارکه پیرامون ثبت رکوردهای جدید در شرکت متبوعش، بیان داشت:

برنامه‌ریزی‌های دقیق و فراهم‌سازی مقدمات لازم، آماده‌سازی تجهیزات، شناسایی گلوگاه‌های خط تولید، بهینه‌سازی، اجرای تعمیرات مناسب، تولید گندله با کیفیت و… گوشه‌ای از اقداماتی است که برای رسیدن به این افتخارات صورت پذیرفت.

 

داریوش رشیدی در ادامه، پیرامون توجه به کیفیت تولیدات در رکوردهای جدید، گفت:

در مسائل کیفی با توجه به افزایش تولید، پارامترهای مختلف را در حدود استاندارد کنترل کردیم تا در نهایت بتوانیم محصولات باکیفیتی تولید کنیم.

نکته دیگر رسیدن به این رکوردها با رعایت مسائل ایمنی است و با افتخار اعلام می‌کنیم که این رکوردها بدون بروز هیچ حادثه‌ای به دست آمده که این موضوع نیز بسیار قابل‌توجه است.

 

*** دستیابی به رکورد تولید تختال با افزایش بهره‌وری منابع انسانی

 

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد مبارکه نیز با بیان اینکه، این رکوردها نشان از تمرکز سرمایه‌های انسانی برای رسیدن به اهداف از پیش تعیین‌شده است، اظهار داشت:
ثبت این رکوردها با برنامه‌ریزی و درایت لازم انجام شد و همکاران ما نشان دادند که در این ماه و ماه‌های آینده با افزایش بهره‌وری و افزایش انگیزه، آماده‌سازی تجهیزات، تعمیرات چابک و… اهداف بزرگی را محقق می‌کنند.

 

قاسم خوشدل‌پور در ادامه تصریح کرد:

رسیدن به رکورد تولید ۷۵۱ هزار و ۱۰۰ تن تختال در فروردین‌ماه که به میزان ۳۱ هزار تن (۵٫۵درصد) بیشتر از رکورد قبلی بوده و نسبت به فروردین‌ماه سال قبل حدود ۵۰ هزار تن (۷ درصد) افزایش یافته است.

تولید ماهیانه ۷۵۱ هزار و ۱۰۰ تنی تختال که حدود ۱۵۱ هزار تن (حدود ۲۵ درصد) از ظرفیت نامی ناحیه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم بیشتر است، با افزایش بهره‌وری سرمایه‌های انسانی محقق شده است.

 

فولاد مبارکه

 

*** موفقیت قابل توجه در ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه

 

به گزارش صنایع، علی حاجیان‌نژاد نیز که در حال حاضر مدیریت ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه را برعهده دارد، با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ درصد کلاف گرم مورد نیاز کشور در خط تولید ناحیه نورد گرم شرکت فولاد مبارکه، تولید می‌گردد، بیان داشت:

این خط با اقدامات کارشناسی مؤثر و مدیریت تولید و تعمیرات، چندین سال است که با حداکثر توان خود در راستای اهداف استراتژیک کشور تولید داشته و از ظرفیت‌های تولید نامی خود عبور کرده و در حال حاضر رکوردهای جدیدی را ثبت کرده است.

 

فولاد مبارکه

 

*** پیام فرمانده‌ حماسه/ مدیری جوان و جهادی برای مجموعه‌ای هوشمند

 

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز در پیامی ضمن تبریک و تقدیر از همکاران خود به دلیل خلق حماسه تولید و ثبت رکوردهای جدید، نوشت:

رهبر معظم انقلاب اسلامی با شناخت دقیق از نیازمندی‌ها و اولویت‌های کشور، سال جدید را سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرین» نام‌گذاری فرمودند و این در حالی است که فولاد مبارکه به‌عنوان مجموعه‌ای هوشمند، پیش از این نام‌گذاری، زیرساخت‌های این موضوع را به‌خوبی فراهم ساخته و با عنایت به ظرفیت‌های موجود و رسالت ذاتی خود به‌عنوان نمونه ملی و موفق بنگاه‌داری، آماده جهش‌هایی با محوریت این شعار است.

نمونه بارز این آمادگی ثبت نزدیک به ۳۰ عنوان رکورد در یک ماه و در شرایطی است که جامعه و بسیاری از سازمان‌ها و مراکز، تا نیمه فروردین‌ماه عملا در شرایط رکود و تعطیلات عمومی نوروز به سر می‌بردند.

این افزایش تولید محصولات و گذر از حدنصاب‌های قبلی با رعایت دقیق و فراتر از استانداردهای زیست‌محیطی، دستاورد شگرفی است که عنوان «حماسه تولید» به شایستگی برازنده آن است و مصداقی از توسعه مداوم کمّی، کیفی و متوازن در وجوه مختلف به شمار می‌رود.

دستاوردهای به‌دست‌آمده در عرصه تولید گروه فولاد مبارکه به‌خوبی مؤید ظرفیت موجود تولید، تعهد و تخصص سرمایه‌های انسانی توانمند، نهضت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود، چالاکی و هماهنگی مجموعه‌های همکار در بخش‌های مختلف و شوق و سرزندگی این مجموعه بزرگ برای تحقق شعار سال بوده است.

فولاد مبارکه بر نقش و جایگاه خود به‌عنوان یک الگو و نمونه پیشرو به‌خوبی واقف است و در مبحث تولید به لطف الهی زیرساخت‌های خوبی در مجموعه گروه شکل گرفته و در تولید محصولات کیفی نیز فعالیت‌های خوبی انجام پذیرفته است.

در مجموعه‌های گروه در برخی از موارد بیش از ۹۰ درصد و در بعضی دیگر بیش از ۱۰۰ درصد امکان بهره‌برداری و تولید وجود دارد و این در صورتی است که موانع تولید برطرف شود و خلأهای مربوط به حوزه انرژی، حمل‌ونقل و مواد اولیه نیز با همکاری و همدلی مسئولین محترم و دلسوز کشور رفع گردد.

اینجانب ضمن ادای احترام به همه کارکنان تلاشگر و خدوم گروه فولاد مبارکه مراتب سپاس و قدردانی خود را به ایشان ابلاغ نموده و همت بلند ایشان که ترسیم‌کننده عزت و آبادانی هرچه بیشتر میهنمان است می‌ستایم و امیدوارم با عنایت خداوند مهربان و به عظمت این روزها و شب‌های شریف و معنوی، تقدیری به‌مراتب نیکو و مبارک برای خانواده بزرگ فولاد مبارکه در سال پیش رو رقم بخورد. ان‌شاءالله

محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه

 

*** ۳۰ رکورد و ۱۰ نکته قابل توجه برای مسئولان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع در پایان می‌توان گفت، شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان نمونه‌ای ملی و موفق از بنگاه‌داری با خلق این حماسه تولید، چند اصل مهم ذیل را که نیازمند توجه جدی مسئولان کشور است، اثبات کرد:

۱: ظرفیت تولید در کشور، موجود و نیازمند توجه و حمایت مسئولان است.

۲: تعهد و تخصص مورد نیاز یا به بیان دیگر، سرمایه‌های انسانی توانمند برای افزایش کمی و کیفی تولیدات فولادی در کشور به

صورت عام و شرکت فولاد مبارکه به صورت خاص، وجود دارد.

۳: باید نهضت بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های موجود، جدی گرفته شود.

۴: شناخت و هماهنگی مجموعه‌های همکار در بخش‌های مختلف از توان و ظرفیت‌های یکدیگر، جدی گرفته شود.

۵: وجود انگیزه و ظرفیت لازم برای توسعه صنعت کشور علیرغم سیاه‌نمایی‌های دشمنان.

۶: می‌توان با افزایش بهره‌وری در همان ظرفیت موجود و بدون سرمایه‌گذاری جدید، رکورد و موفقیت‌جدید را در تولید ثبت کرد.

۷: اثبات امکانپذیر بودن توسعه مداوم کمّی، کیفی و متوازن در وجوه مختلف علیرغم محدودیت‎ها و مشکلات موجود.

۸: اثبات درست بودن اعتماد به جوانان انقلابی و متخصص انقلابی برای توسعه و پیشرفت کشور و واگذاری امور تولید به آنها.

۹: افزایش کمی و کیفی تولید و ثبت رکوردهای جدید بدون بروز هیچ حادثه‌ای

۱۰: اگر برخی کمبودها و موانع در حوزه‌های انرژی، حمل‌ونقل و مواد اولیه با همکاری و حمایت مسئولین رفع گردد، ثبت رکوردهای بیشتر امکانپذیر است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + یک =

کلید مقابل را فعال کنید