کد خبر:382464
پ
محمدعلی+زلفی+گل
یادداشت:

شکوفایی اقتصادی کشور در جلوگیری خام‌سوزی و خام‌فروشی نفت/ استفاده از طرح‌های تحقیقاتی دانشگاهی در حوزه نفت

باید از خام‌سوزی و خام‌فروشی نفت که مهم‌ترین صنعت اقتصادی کشور است، از طریق حمایت از طرح‌های دانشگاهی جلوگیری کرد تا اقتصاد کشور را در مسیر شکوفایی قرار دهیم.

باید از خام‌سوزی و خام‌فروشی نفت که مهم‌ترین صنعت اقتصادی کشور است، از طریق حمایت از طرح‌های دانشگاهی جلوگیری کرد تا اقتصاد کشور را در مسیر شکوفایی قرار دهیم.

 

*** شکوفایی اقتصادی کشور در جلوگیری خام‌سوزی و خام‌فروشی نفت

 

به گزارش صنایع، در جلسه مشترک وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با جواد اوجی، وزیر نفت در ارتباط با بررسی راهکارهای همکاری مشترک برای اجرای طرح‌های کلان صنعت نفت برگزار شد، دکتر محمدعلی زلفی‌گل در پی برگزاری این جلسه در یادداشتی، نوشت:

 

رشته‌های متعددی از جمله شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی مواد، مهندسی پلیمر، مهندسی نفت، مهندسی مکانیک و بسیاری رشته دیگر به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با صنعت نفت و گاز مرتبط هستند.

اگر صنعت نفت و گاز با تخصیص درصد کمی از درآمدهایشان، کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های مرتبط با نیازهای خود را در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها تجهیز و از پایان نامه‌ها، رساله‌ها، طرح‌های تحقیقاتی و محققان علاقه‌مند به پژوهش در این صنعت حمایت جدی کند، یقیناً به مرور به موفقیت‌های علمی دست خواهیم یافت که گاز همان طلای ناب را به صورت خام نمی‌سوزانیم و نفت این طلای سیاه را هرگز خام نخواهیم فروخت.

باید بر پایه دانش از خام‌سوزی و خام‌فروشی نفت که مهم‌ترین صنعت اقتصادی کشور است، جلوگیری کرد تا اقتصاد کشور را در مسیر شکوفایی قرار دهیم.

 

 

بیشتر بخوانید:

اختصاص تنها ۱۴ هزار هزار میلیارد تومان به حوزه دانش‌بنیان و وزارت علوم در سال گذشته/ دانش‌بنیان‌ها از صنعت خودروسازی درس عبرت بگیرند

 

 

*** فرصت‌سازی هنر عالمان و عاقلان است

 

به گزارش صنایع، نویسنده در پایان، آورده است:

بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی ما دلیل بر نیاز به راهبردها، سیاست‌ها و مدیریت نوین و استفاده از تجربه‌های موفق جهانی در عرصه‌های مختلف از جمله دانشگاه و در صنعت نفت و گاز دارد.

حالا که سهم نفت و گاز در بودجه عمومی دولت کاهش جدی یافته است، شرایط برای بازنگری و بازتعریف راهکارها و راهبردهای صنایع مختلف که خام‌سوزی و خام‌فروشی می‌کنند از جمله صنعت نفت، گاز و پتروشیمی مهیاست.

این تهدید را می‌توان با درایت مسئولان و حمایت از دانشگاهیان تبدیل به فرصت کرد.

فرصت‌سازی هنر عالمان و عاقلان است.

نفت و گاز مزیت نسبی کشورمان است.

اما تبدیل آنها به مواد ارزشمند و جدید مزیت مضاعفی ایجاد می‌کند.

ملتی سرافراز است و سرفراز باقی خواهد ماند، که دائماً مزیت‌ساز باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول