اخبار برگزیده

کد خبر:382092
پ
دریا
صنایع گزارش می‌دهد:

انتقادات ناتمام ناجیان غریق سواحل در مازندران

ناجیان غریقی که سال گذشته در طرح‌های سالم سازی سواحل مازندران فعالیت داشتند در حالی همچنان از دریافت نکردن دستمزدشان انتقاداتی را دارند.

ناجیان غریقی که سال گذشته در طرح‌های سالم سازی سواحل مازندران فعالیت داشتند در حالی همچنان از دریافت نکردن دستمزدشان انتقاداتی را دارند.

 

*** انتقادات ناجیان غریق سواحل

 

به گزارش صنایع، اگر چه فصل شنا در آب های ساحلی دریای مازندران معمولا از اول خرداد ماه به طور رسمی شروع می شود ولی تجربه نشان داده است که مسافران و گردشگران و حتی بومیان از اردیبهشت ماه بدنشان را با آب خزر آشنا می کنند و همین وضعیت سبب شد در بعضی سال ها بدون اعلام رسمی آغاز طرح دریا، ناجیان غریق زودتر از موعد در سواحل مستقر شوند.

اجرای طرح سالم سازی دریا در سواحل مازندران از اوایل دهه ۹۰ به خاطر افزایش سالانه مرگ ناشی از غرق شدگی به اجرا گذاشته شد و به مرور زمان حضور ناجیان غریق در کنار امکانات و تدابیر دیگر سبب شد تا آمار تلفات هر سال کاهش یابد به گونه ای که تلفات حدود ۲۵۰ نفری تا پیش از اجرای طرح به کمتر از ۵۰ نفر کاهش یافت.

بدون شک نقش ناجیان غریق در جلوگیری از مرگ ناشی از غرق شدگی طی این سال ها بی بدیل بوده است، اگر چه استقرار ماموران انتظامی در نقاط شنا ممنوع، حضور کادر اورژانس و هلال احمر هم قابل انکار نیست ولی اکنون در آستانه فصل شنا که همه انتظار دارند سواحل مازندران مملو از گردشگران و مسافران شود، قاطبه ناجیان غریق بی انگیزه هستند و می گویند؛ از این که در شرایط تورمی کشور حقوق سال گذشته را دریافت نکرده اند، احساس مغبون شدن دارند.

طبق گزارش هیات نجات غریق مازندران حدود ۵۰۰ ناجی غریق سال گذشته در ۳۵۰ نقطه حادثه‌خیز در ۵۲ شناگاه ساحل مازندران و ۹۷ طرح سالم‌سازی فعالیت داشتند و میزان طلبشان هم حدود سه میلیارد تومان است.

طبق این گزارش ، ناجیان غریق پارسال چهار ماه در سواحل مستقر بودند ولی تنها حقوق خرداد و تیر ماه را دریافت کردند.

ایرنا

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × سه =

کلید مقابل را فعال کنید