کد خبر:375605
پ
پارس-خودرو-۶۹۶x464
صنایع گزارش می‌دهد:

پارس خودرو حامی ضعیف وزیر صنعت در سال ۱۴۰۰/ پارس خودرو سال ۱۴۰۰ را چگونه پشت سر گذاشت؟

شرکت پارس‌خودرو توانست سال ۱۴۰۰ را با رشد تولید پشت سر بگذارد و حامی ضعیفی برای تحقق وعده‌های وزیر صمت در صنعت خودرو باشد.

شرکت پارس‌خودرو توانست سال ۱۴۰۰ را با رشد تولید پشت سر بگذارد و حامی ضعیفی برای تحقق وعده‌های وزیر صمت در صنعت خودرو باشد.

 

*** رشد تولیدات پارس خودرو

 

به گزارش صنایع، برخلاف ایران‌خودرو و سایپا، شرکت پارس‌خودرو که حدود ۱۳ درصد خودروی سواری کشور را تولید می‌کند، توانست سال ۱۴۰۰ را با رشد تولید حدود ۵/ ۶ درصدی پشت سر بگذارد.
پارس‌خودرویی‌ها در سال گذشته در کل، تولید حدود ۱۰۹‌هزار و ۸۵۰ دستگاه انواع محصولات سواری را در کارنامه خود ثبت کردند.
بررسی آمار تولید این خودروسازکشور در سال پیش از آن گویای تولید حدود ۱۰۳‌ هزار دستگاه محصولات سواری است.
بنابراین پارس‌خودرویی‌ها به لحاظ تیراژ توانسته‌اند تولید خود را نزدیک به ۶‌هزار و ۸۰۰ دستگاه در سال ۱۴۰۰ به نسبت سال ۹۹ رشد دهند.
لازم به ذکر است، گروه Q200 که شامل انواع کوییک به جز کوییک معمولی می‌شود پرتیراژترین محصول پارس‌خودرو در سال ۱۴۰۰ محسوب می‌شود.

این خودروساز از محصولات حاضر در گروه Q200 حدود ۵۸‌هزار و ۴۵۰ دستگاه تولید کرد و با توجه به این تیراژ تولید و مقایسه آن با تیراژ سال ۹۹ شاهد رشد حدود ۷‌درصدی در تولید این گروه خودرویی هستیم.

 

*** مقایسه آمار تولیدات این شرکت در سال ۱۴۰۰ و ۱۳۹۹

 

به گزارش صنایع، گفتنی است؛ کوییک معمولی عنوان دومین محصول پرتیراژ پارس خودرو در سال ۱۴۰۰ را در اختیار دارد.
این خودروساز طی سال گذشته حدود ۳۲‌هزار و ۶۰۰ دستگاه کوییک معمولی تولید کرد و در سال ۹۹ نیز در مجموع ۹‌هزار و ۷۵۰ دستگاه از این خودرو در خطوط تولید پارس خودرو تکمیل شده بود.
گروه S200 ساینا نیز در سال گذشته حدود ۱۸‌هزار و ۲۰۰ دستگاه تولید و لقب سومین محصول پرتیراژ پارس خودرو را به خود اختصاص داد.
این خودروساز سال ۹۹ حدود۸‌هزار و ۱۰۰ دستگاه انواع ساینا تولید و نزدیک به ۶۰۰ دستگاه برلیانس نیز در سال ۱۴۰۰ در دستور کار پارس‌خودرویی‌ها بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول