کد خبر:375602
پ
سایپا
صنایع گزارش می‌دهد:

بی‌توجهی سایپا به وعده‌های وزیر صنعت با افت ۳ درصدی تولید در سال ۱۴۰۰/ سایپا سال گذشته را چگونه پشت سر گذاشت؟

گزارش عملکرد سایپا به عنوان دومین خودروساز بزرگ کشور در سال ۱۴۰۰ حاکی از افت ۳ درصدی است که در واقع و به معنی عملیاتی نشدن وعده‌های وزیر صنعت می‌باشد.

گزارش عملکرد سایپا به عنوان دومین خودروساز بزرگ کشور در سال ۱۴۰۰ حاکی از افت ۳ درصدی است که در واقع و به معنی عملیاتی نشدن وعده‌های وزیر صنعت می‌باشد.

 

*** افت ۳ درصدی سایپا در تولید خودرو

 

به گزارش صنایع، سایپا به عنوان دومین خودروساز بزرگ کشور که ۳۳‌ درصد از کل تولید خودروی سواری کشور را برعهده دارد در سال ۱۴۰۰ نتوانست وعده‌های وزیر صنعت را عملیاتی کند و افت ۳ درصدی را در کارنامه سال گذشته خود ثبت کرد.
خودروسازی سایپا در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ افتی حدود ۳‌ درصدی را تجربه کرد.
لازم به ذکر است، سایپایی‌ها در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۲۸۱‌هزار و ۲۵۰ دستگاه خودروی سواری را تولید کردند در حالی که در سال قبل از آن حدود ۲۸۹‌هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع خودروی سواری را تولید کردند.
اهالی سایپا در سال ۱۴۰۰ تمرکز تولید خود را روی محصولات خانواده تیبا و محصول جدید خود یعنی شاهین قرار دادند.

 

*** تولید سایپا در سال ۱۳۹۹

 

به گزارش صنایع، گفتنی است؛ این خودروساز در سال گذشته نزدیک به ۲۶۰‌هزار و ۲۵۰ دستگاه انواع تیبا تولید کرد که در مقایسه با سال ۹۹ رشدی حدود ۱۰‌ درصد را تجربه کرد.
بررسی آمارهای سال ۹۹ این شرکت حاکی از این است که این خودروساز نزدیک به ۲۳۶‌ هزار و ۹۵۰ دستگاه انواع تیبا را تولید کرده است.
سایپا سال گذشته تولید حدود ۲۰‌هزار و ۸۶۰ دستگاه شاهین را نیز در کارنامه خود ثیت کرد در حالی که در سال ۹۹ حدود‌ هزار و ۷۳۰ دستگاه از این خودرو را تولید کرده بود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول