کد خبر:351869
پ
رضایی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

نظارتی بر عملکرد خودروسازان وجود ندارد/ نیروی کار ارزان در اختیار خودروساز داخلی است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نیروی کار ارزان در اختیار خودروساز داخلی است نسبت به نبود هیچ نظارتی بر نحوه عملکرد خودروسازان انتقاد کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نیروی کار ارزان در اختیار خودروساز داخلی است نسبت به نبود هیچ نظارتی بر نحوه عملکرد خودروسازان انتقاد کرد.

 

*** واردات خودرو

 

به گزارش صنایع، علی رضائی در خصوص موضوع واردات خودرو، اظهار داشت:

امروزه مبحث کیفیت خودروهای تولید شده در داخل کشور به یکی از دغدغه های افکار عمومی و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی تبدیل شده است.

 

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نمایندگان قوه مقننه بر رونق تولید داخلی تاکید دارند، بیان کرد:

در واقع باید از ظرفیت نیروهای متخصص کار ایرانی به خوبی استفاده شود.

 

*** تصادف های زنجیره‌ای در کشور

 

وی با یادآوری تصادف های زنجیره ای اخیر در سطح کشور، ادامه داد:

متاسفانه بر اساس گزارش اعلام شده از سوی پلیس راهور کشور فقط کیسه هوای یک ماشین عمل کرده و خودروهای دیگر آسیب های جدی دیدند که بیانگر کیفیت پایین این خودروها است.

 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه بسیاری از مردم در فضای مجازی با اعلام نظرشان، تاکید بر واردات خودرو دارند، افزود:

این اقدام سبب رفع انحصار از دو خودروساز داخلی و همچنین ایجاد بازار رقابتی خواهد شد که این امر سبب تعدیل قیمت خودروها می شود.

 

*** تصمیم کمیسیون تلفیق برای واردات خودرو

 

رضائی با بیان اینکه باید اجازه دهیم واردات خودرو انجام شود، گفت:

در کمیسیون تلفیق بودجه سال آینده مصوب شد به صورت آزمایشی ۵۰ هزار دستگاه خودرو خارجی در سال نخست وارد شود و در مقابل اگر کیفیت تولیدات داخلی افزایش و در همچنین قیمت ها کاهش یافت، تصمیم جدیدی اتخاذ شود.

 

*** کیفیت خودروهای داخلی

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان، درباره کیفیت خودروهای داخلی، خاطرنشان کرد:

اکثر مردم نسبت به کیفیت خودروهای داخلی انتقاد دارند.

خودروساز داخلی به صورت هفتگی و ماهانه قیمت ها را افزایش می دهد و نظارتی هم بر عملکرد آنها وجود ندارد؛‌ این مهم در حالیست که نیروی کار ارزان در اختیار خودروساز داخلی است لذا این روند باید تغییر کند.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول