کد خبر:348162
پ
اکبری-تالارپشتی-رئیس-کمیسیون-صنایع-و-معادن-مجلس
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

آقای وزیر صنعت در انتصابات خودروسازی‌ها دخالت نکنید/ ایران خودرو و سایپا حیاط خلوت شما نیست/ دخالت‌های شما وجهه قانونی ندارد و مجلس با این مسئله برخورد قانونی خواهد کرد

رئیس کمیسیون صنایع مجلس خطاب به وزیر صنعت با انتقاد از وی به دلیل دخالت در انتصابات خودروسازی‌ها، تاکید کرد، ایران خودرو و سایپا حیاط خلوت شما نیست و دخالت‌های شما وجهه قانونی ندارد و مجلس با این مسئله برخورد قانونی خواهد کرد.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس خطاب به وزیر صنعت با انتقاد از وی به دلیل دخالت در انتصابات خودروسازی‌ها، تاکید کرد، ایران خودرو و سایپا حیاط خلوت شما نیست و دخالت‌های شما وجهه قانونی ندارد و مجلس با این مسئله برخورد قانونی خواهد کرد.

 

*** دخالت‌های وزیر صنعت در خصوص انتصابات خودروسازان

 

به گزارش صنایع، عزت الله اکبری تالارپشتی با اشاره به سهام اندک دولت در ایران خودرو (۶٪ ) و سایپا (۱۷٪)، اظهار کرد:

دخالت‌های وزیر صمت در عزل و نصب‌های مدیران ارشد این دو خودروساز وجهه قانونی ندارد و کمیسیون صنایع و معادن با این مسئله برخورد قانونی خواهد کرد.

 

 

بیشتر بخوانید:

قیمت‌گذاری دستوری دلیل کم شدن توان خودروسازان

دلیل عدم کاهش قیمت خودرو، فساد موجود میان قطعه سازان و خودروسازان است/ تعیین مدیران خودروسازی‌های بزرگ کشور توسط قطعه‌سازان، نشان از اعمال نظر بر روی وزرا و حتی دولت است

دپوی ۱۵۰ هزار خودروی نقاص در پارکینگ خودروسازان

 

 

*** سایپا و ایران خودرو حیاط خلوت دولت نیست

 

وی با بیان اینکه سایپا و ایران خودرو حیاط خلوت دولت نیست، افزود:

بنده مکرر به وزیر صمت تذکر داده ام به این دو خودروساز بزرگ همچون گذشته به منزله حیاط خلوت دولت نگاه نکنید، این نگاه مغایر با منافع ملی و قواعد درست اداره یک بنگاه اقتصادی است.

عدم دخالت دولت در این دوخودروساز، موجب شکوفایی استعدادهایی می شود که از درون و برون می توانند به خودروسازها کمک نمایند.

دولت باید دراصلاح ساختار سایپا و ایران خودرو کمک نماید، تا در شرایط مساوی با خودروسازان بخش خصوصی بتواند رقابت نماید، آنچه که تاکنون بوده نادیده گرفتن ظرفیت ها و توان بالای فنی و مدیریتی داخلی این دو خودرو ساز از طرف دولت بوده که همواره نگاه دستوری و هزینه ساز بوده و موجب نارضایتی مردم شده است.

 

*** لزوم مشورت با مجلس توسط وزیر صنعت

 

به گزارش صنایع، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، خاطر نشان کرد:

در هر صورت وقتی وزیر صمت با کمک کمیسیون صنایع و معادن و نمایندگان مجلس موفق به اخذ رای اعتماد شده، خودش را بی نیاز از مشورت با مجلس و کمیسیون نداند، موفقیت وزیر صمت در بخش عظیم صنعت و معدن و خدمات وابسته که موتور حرکت اقتصاد کشور است در گرو مشورت و همکاری مجلس و اعتنا به نظرات دلسوزانه نمایندگان محترم است.

خانه ملت

 

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول