کد خبر:348614
پ
فولاد سبز
صنایع گزارش می‌دهد:

آغاز تحقیقات در حوزه فولاد سبز توسط یک شرکت ایرانی

یک شرکت ایرانی در حوزه نوین فولاد سبز پیش قدم شده است و در بخش فرآیند، تحقیقات اولیه را جهت روشن سازی تمام زوایای تکنولوژیکی احیا مستقیم با هیدروژن آغاز کرده است.

یک شرکت ایرانی در حوزه نوین فولاد سبز پیش قدم شده است و در بخش فرآیند، تحقیقات اولیه را جهت روشن سازی تمام زوایای تکنولوژیکی احیا مستقیم با هیدروژن آغاز کرده است.

 

*** آغاز تحقیقات در حوزه فولاد سبز برای اولین بار در ایران

 

به گزارش صنایع، شرکت ام ام ایی از مجموعه های تحت پوشش ایمیدرو، تحقیقات در حوزه فولاد سبز را به عنوان نخستین شرکت صنعتی ایران آغاز کرده است.

موضوعات مرتبط با گازهای گلخانه ای و افزایش دمای زمین از چند سال پیش مطرح بوده است اما پس از توافق نامه پاریس در سال ۲۰۱۵ به طور جدی پیگیری می شود.

 

*** ضرورت کاهش گاز دی اکسیدکربن در صنعت فولاد جهان

 

مطابق با این توافق نامه افزایش دمای زمین نسبت به عصر پیش از صنعتی شدن باید زیر دو درجه سانتی گراد (ترجیحا یک و نیم درجه) حفظ شود.

مفهوم ضمنی این توافق نامه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به ۸۰ تا ۹۰ درصد وضع موجود است و در صنعت فولاد به این دلیل که گاز دی اکسیدکربن عمده ترین گاز گلخانه ای است، کاهش بیش از ۸۰ درصدی انتشار این گاز مخرب در محیط زیست مورد توجه قرار گرفته است.

طی سال های اخیر صنعت فولاد جهان گام هایی را برای دستیابی به فولاد سبز برداشته است و خصوصا اروپا در این موضوع پیش رو است.

 

 

بیشتر بخوانید:

نقش مهم بازار سرمایه در کاهش قیمت‌ها/ ایجاد ثبات قیمت در بازار فولاد

کمبود گاز گریبان گیر تولید کنندگان فولاد

سهمیه بندی برق به کابوس جدید صنعت فولاد و سیمان/ انرژی ارزان، مزیت تولید فولاد در ایران

 

 

*** احیا مستقیم با هیدروژن

 

به گزارش صنایع، در پایان شایان ذکر است؛ از بین مسیرهای مختلف برای رسیدن به فولاد سبز، مسیر احیا مستقیم با هیدروژن به عنوان بهترین مسیر شناخته شده است.

این گزارش می افزاید، ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی گازی، می تواند اقدامات بسیار موثری در این زمینه داشته باشد چراکه هم دانش طراحی و هم دانش بهره برداری در داخل کشور ایران نهادینه شده است.

توجه به این نکته ضروری است که در سال های آینده مالیات های سنگینی بر انتشار گازهای گلخانه ای و خصوصا دی اکسیدکربن انتظار می رود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول