کد خبر:348348
پ
حمیدرضا حاجی‌بابایی
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:

ارز ۴۲۰۰ تومانی در دو راهی حفظ یا حذف/ بودجه تعیین شده برای حوزه بهداشت کافی نیست

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بودجه تعیین شده برای حوزه بهداشت کافی نیست، درباره چالش های پیرامون ارز ۴۲۰۰ تومانی توضیح داد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه بودجه تعیین شده برای حوزه بهداشت کافی نیست، درباره چالش های پیرامون ارز ۴۲۰۰ تومانی توضیح داد.

 

*** حذف ارز ترجیحی

 

به گزارش صنایع، حمیدرضا حاجی بابائی در تشریح جلسه هم‌اندیشی نمایندگان برای اجرای سیاست‌های کلی نظام، اظهار داشت:

نمایندگان در این نشست از ساعت شش و نیم تا هشت صبح با حضور عین‌اللهی وزیر بهداشت و درمان و دارابی رئیس سازمان غذا و دارو موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های دولت برای حمایت از مردم در این خصوص را بررسی کردند.

 

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در ادامه افزود:

دغدغه و سوال بسیار مهم نمایندگان از عین‌اللهی در این نشست این بود که در صورت حذف ارز ترجیحی آیا وزارت بهداشت و درمان با مبلغ ریالی که در بودجه سال ۱۴۰۱ برای حوزه قرار داده شده است، می‌تواند ضمن کنترل قیمت دارو و تجهیزات پزشکی از بیماران بویژه بیماران مزمن حمایت کند.

 

وی با بیان اینکه با حدف ارز یارانه های در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان در اختیار دولت قرار خواهد گرفت، اظهار کرد:

یکی از سوالات نمایندگان از عین‌اللهی این بود که دولت چه میزان منابع درآمدی در اختیار وزارت بهداشت و درمان قرار دهد تا این وزارتخانه بتواند وضعیت دارو و درمان را کاملا تثبیت شده نگاه دارد تا آسیبی از این ناحیه به مردم و بویژه بیماران وارد نشود.

 

*** ارز ۴۲۰۰ تومانی در دو راهی حفظ یا حذف

 

به گزارش صنایع،  رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان، تصریح کرد:

وزیر بهداشت گزارش‌هایی را در این خصوص ارائه و اعلام کرد، بودجه قرار داده شده در لایحه دولت برای سال آینده در این حوزه کافی نیست.

براین اساس تا زمانی که نمایندگان به قطعیت و یقین نرسند که حذف ارز ترجیحی مشکلی را برای مردم ایجاد نخواهد کرد، کماکان وضعیت موجود را حفظ خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول