کد خبر:348035
پ
گندم
مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران ایران:

کشت گندم با تأخیر انجام می‌شود/ میزان کشت نسبت به سال گذشته چه تغییری می‌کند؟

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران ایران با بیان اینکه کشت گندم با تأخیر انجام می‌شود، پیش بینی خود از میزان کشت در سال جاری را اعلام کرد.

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران ایران با بیان اینکه کشت گندم با تأخیر انجام می‌شود، پیش بینی خود از میزان کشت در سال جاری را اعلام کرد.

 

*** کشت گندم

 

به گزارش صنایع، علیقلی ایمانی با بیان اینکه تا قبل از بارندگی‌های اخیر میزان کشت دیم گندم به حدود ۳.۸ میلیون هکتار و کشت آبی آن به حدود ۱.۸ میلیون هکتار رسیده بود، اظههار داشت:

به دنبال بارندگی‌های اخیر کشت در برخی دیگر از مناطق کشور نیز آغاز شده است.

 

مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران ایران با اشاره به اینکه کشت گندم ابتدا در مناطق سرد بعد مناطق معتدل و بعد از آن در مناطق گرم انجام می‌شود، افزود:

کشت گندم در کشور معمولاً باید تا ۱۵ دی ماه به اتمام برسد اما امسال به دلیل کمبود بارش‌ها، کشت با تأخیر انجام می‌شود.

 

*** سیل در کرمان و آسیب به مزارع

 

ایمانی با بیان اینکه در برخی از استان‌های کشور همچنان با خشکسالی شدید مواجه هستیم، بیان داشت:

این استان‌ها وضعیت خوبی ندارند به عنوان مثال امسال در استان گلستان حدود ۱۰۰ هزار هکتار کشت دیم انجام شده اما به دلیل عدم بارندگی این مزارع سبز نشده است.

اگر بارندگی اتفاق بیفتد احتمال دارد این مزارع سبز شوند در غیر این صورت کشت انجام شده در آنجا، از بین خواهد رفت.

 

وی در ادامه تصریح کرد:

علاوه بر این سیلی که در کرمان اتفاق افتاد بخشی از اراضی کشت گندم را از بین برده است.

 

*** میزان کشت در سال جاری

 

به گزارش صنایع، مدیرعامل بنیاد ملی گندمکاران ایران در پایان درباره اینکه پیش بینی می‌کنید امسال میزان کشت نسبت به سال گذشته چه تغییری کند؟، افزود:

با توجه به اینکه در سنوات اخیر میزان کشت گندم همواره در حدود شش میلیون هکتار بوده است به احتمال قوی امسال نیز به همین رقم خواهیم رسید اما درباره میزان تولید نمی‌توان فعلاً اظهارنظری کرد.

با این میزان کشت باید میزان تولید به حدود ۱۳ میلیون تن برسد اما این در صورتی رخ می‌دهد که اتفاق خاصی نیفتد و با مشکلاتی مانند خشکسالی و سیل و سایر حوادث مواجه نباشیم.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول