کد خبر:348134
پ
محمدرضا-پورابراهیمی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

بررسی نحوه هزینه‌کرد بودجه ۳۰ هزار میلیاردی حوزه اشتغال با حضور روسای بانک‌ها/ اجرای ضعیف قانون ایجاد اشتغال در سال جاری

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی نحوه هزینه‌کرد بودجه ۳۰ هزار میلیاردی حوزه اشتغال با حضور روسای بانک‌ها خبر داد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی نحوه هزینه‌کرد بودجه ۳۰ هزار میلیاردی حوزه اشتغال با حضور روسای بانک‌ها خبر داد.

 

*** هزینه‌کرد بودجه ۳۰ هزار میلیاردی حوزه اشتغال

 

به گزارش صنایع، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی مجلس، اظهار داشت:

امروز جلسه‌ای با موضوع بررسی نحوه اجرای تبصره ۱۸ در خصوص تولید و بهره‌وری در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در کمیسیون اقتصادی با حضور روسای بانک ها و مسئولان دستگاه های اجرایی برگزار شد.

براساس قانون باید بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع برای حوزه اشتغال با اولویت مناطق محروم به سازمان‌های متولی اشتغال مانند سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، وزارتخانه‌های آموزش و پروش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شد، که براساس گزارش‌های رسیده وضعیت بسیار نگران کننده ای در مورد میزان اجرای این قانون وجود دارد.

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس در ادامه تصریح کرد:

براساس گزارش امروز مسئولان بخشی از این عدم اجرای قانون ناشی از تغییر دولت و مدیران بوده است و طی بررسی‌ها مشخص شد، عملا منابع لازم برای این بخش اختصاص پیدا نکرده و تنها حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل سازمان هدفمندی یارانه ها برای اجرای قانون تبصره ۱۸ تخصیص پیدا کرده که معادل یک سوم تعهدات مربوطه است.

با توجه به اینکه باید همین ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز به دستگاه ها برای اجرای قانون از طریق عقد قرارداد پرداخت می‌شده تا به دست مردم برسد، این قراردادهای نهایی هم هنوز اعمال نشده و با وجود تامین منابع مالی، پولی به دست مردم نرسیده است.

 

*** مشخص شدن وظایف دستگاه‌ها

 

به گزارش صنایع، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان، بیان کرد:

در نشست امروز تکالیف لازم برای هر کدام از دستگاه ها از جمله وزارت امور اقتصاد و دارایی که مسئولیت دبیرخانه این مجموعه را برعهده دارد، تعیین و مقرر شد، طی یک هفته دستگاه‌های مربوطه گزارش خود را در مورد این قانون و نحوه تخصیص دو سوم باقی مانده منابع مالی تبصره ۱۸ به کمیسیون اقتصادی ارائه کنند.

بخش بانکی نیز بخش موافقتنامه ها و انتقال منابع به مردم برای ایجاد اشتغال را نیز پیگیری کند، تا بتوانیم در فرصت زمانی دو ماهه باقی مانده با استفاده از این ظرفیت قانونی اشتغال مورد نظر را راه‌اندازی کنیم.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول