کد خبر:348066
پ
برجام
صنایع گزارش می‌دهد:

نظر مردم آمریکا در خصوص رفع تحریم‎‌های ایران چیست؟

نتایج نظرسنجی یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، از توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند و خواهان ادامه مذاکرات با ایران هستند.

نتایج نظرسنجی یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا نشان می‌دهد که بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، از توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند و خواهان ادامه مذاکرات با ایران هستند.

 

*** آمار و ارقام از نظرسنجی‌ها در آمریکا در خصوص رفع تحریم‌های ایران

 

به گزارش صنایع، بر اساس نظرسنجی جدید موسسه مورنینگ کانسالت اکثر رای‌دهندگان آمریکایی همچنان حامی توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ هستند و از رفع تحریم‌های ایران برای ادامه مذاکرات با این کشور دفاع می‌کنند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۶ درصد شرکت‌کنندگان از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) حمایت کرده‌اند، ۱۸ درصد از آنها نظری نداشتند و ۲۶ درصد نیز با آن مخالف بودند.

بر اساس این نظرسنجی، با این حال اغلب رای‌دهندگان بر این باورند که یک توافق جدید با ایران ممکن است؛ مانع از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای نشود.

 

*** بیشتر دموکرات‌ها موافق برجام هستند یا جمهوری‌خواهان؟

 

بنابر گزارش وب سایت مورنینگ کانسالت، طبق این نظرسنجی حمایت دموکرات‌ها از برجام بیش از جمهوری‌خواهان است و رای‌دهندگان جمهوری‌خواه تقریبا بر سر اصل توافق اختلاف نظر دارند، در واقع آنها از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال ۲۰۱۸ برای خروج یک‌جانبه از برجام حمایت می‌کنند.

براساس نتایج به دست آمده از این نظرسنجی، تقریبا از هر پنج رای‌دهنده آمریکایی چهار نفر مدعی‌اند که نگران تولید سلاح هسته‌ای توسط ایران هستند اما آنها بیشتر نسبت به تسلیحات کره شمالی و چین احساس نگرانی می‌کنند و در این زمینه، ایران در جایگاه سوم قرار دارد.

 

 

بیشتر بخوانید:

با ادامه روند فعلی مذاکرات امیدی برای احیای برجام باقی نخواهد ماند

آخرین وضعیت بازپرداخت اقساط صندوق توسعه برای هواپیما‌های برجامی

لغو کامل تحریم های برجامی لازمه رفع نگرانی های ادعایی طرف های غربی

 

 

*** جایگاه گزینه نظامی علیه ایران در این نظرسنجی‌ها

 

به گزارش صنایع، در پایان شایان ذکر است؛ این نظرسنجی نشان می‌دهد که گزینه نظامی علیه ایران کمترین طرفدار را در میان رای‌دهندگان داشته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول