کد خبر:347894
پ
دانشگاه و صنعت
صنایع گزارش می‌دهد:

برگزاری طرح از دانشگاه تا صنعت، در شش گام

انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد طرح (از دانشگاه تا صنعت در شش گام) را با عنوان استارتینو (Startino) برگزار می‌کند.

انجمن علمی دانشجویی مهندسی مکانیک دانشگاه فردوسی مشهد طرح (از دانشگاه تا صنعت در شش گام) را با عنوان استارتینو (Startino) برگزار می‌کند.

 

دانشگاه تا صنعت

 

*** دلیل برگزاری این چیست؟

 

به گزارش صنایع، این طرح به منظور نزدیک شدن و آشنایی دانشجویان با صنعت و ایجاد زمینه‌های اشتغال آن‌ها پس از فارغ‌التحصیلی در صنایع مرتبط با گرایش ساخت و تولید رشته مهندسی مکانیک، در شش گام اجرا می‌شود.

 

 

بیشتر بخوانید:

تصویب توسعه ارتباط دانشگاه با صنعت

امضای تفاهم‌نامه میان وزارت نفت و جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علم و فناوری

دانشگاه می‌تواند بازوی علمی چاه‌های نفتی باشد

 

 

*** شش گام این طرح

 

در گام اول، به معرفی کلی کارخانه به شرکت‌گنندگان پرداخته می‌شود و در زمینه کاری آن، توضیحاتی داده می‌شود.

گام دوم، شامل بازدید و آشنایی نزدیک با کارخانه است.

گام سوم، محک دانشجو با چالش‌های کارخانه است.

در این مرحله، چالش‌هایی که کارخانه پیش از این با آن مواجه شده یا حتی چالش‌های حل نشده کارخانه، برای دانشجویان مطرح می‌شود و آن‌ها سعی می‌کنند این مسائل را حل کنند.

گام چهارم، بین اعضای هیئت علمی دانشگاه، دانشجویان و عوامل کارخانه، نشستی برگزار می‌شود که در آن به انتقال تجربه بین صنعت و دانشگاه پرداخته می‌شود و درخواست‌ها و نیازهای دو طرف مطرح خواهد شد.

گام پنجم، شامل دوره‌های آموزشی است که از سوی کارخانه برای شرکت کنندگان در این طرح تدارک دیده شده و تلاش می‌شود این دوره‌ها در محل کارخانه برگزار شود.

 

به گزارش صنایع، در پایان گام آخر و ششم طرح استارتینو با عنوان فرصت شغلی است.

در این مرحله با توجه به تجربیات و آموزش‌هایی که شرکت کنندگان به دست آورده‌اند، این امکان را دارند که در جایگاه‌های شغلی مرتبط، در کارخانه مورد بازدید یا کارخانه‌های دیگر مشغول به کار شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول