کد خبر:340166
پ
مجید عشقی
رئیس سازمان بورس:

معافیت از پرداخت مالیات برای شرکت‌هایی که وارد بورس شوند

رئیس سازمان بورس معافیت از پرداخت مالیات را بهترین تشویق برای ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه دانست.

رئیس سازمان بورس معافیت از پرداخت مالیات را بهترین تشویق برای ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه دانست.

 

*** مشکلی در پذیرش شرکت‌ها به بازار بورس نداریم

 

به گزارش صنایع، مجید عشقی در خصوص ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه، اظهار کرد:

در قالب یک پیشنهاد در لایحه بودجه ۱۴۰۱ آورده شده است که معافیت مالیاتی شرکت‌هایی که می‌خواهند وارد بازار سرمایه شوند، افزایش یابد در این زمینه پیشنهاد شده است، شرکت‌هایی که سال آینده وارد بورس شوند ۵ واحد درصد مالیات بر درآمد آنهاکاهش یابد.

این برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند وارد بورس شوند و امیدواریم مجلس هم این پیشنهاد دولت در لایحه بودجه را تصویب کند.

معافیت مالیاتی تشویق خوبی برای شرکت‌ها در ورود به بورس است، همچنین به تناسب افزایش جایگاه شرکت‌ها در بورس و ارتقاء رتبه آنها از بازار پایین تر به بازار بالاتر معافیت مالیاتی هم بیشتر می‌شود.

به عنوان مثال برای ارتقاء یک شرکت از بازار پایه به بازار اصلی بورس یا فرابورس باز هم معافیت مالیاتی این شرکت‌ها افزایش می‌یابد و شرایط معاملات این شرکت‌ها هم بهتر می‌شود.

همچنین در حال حاضر مشکل خاصی در پذیرش شرکت‌ها در بورس و فرابورس نداریم، تلاش بر این است که هیأت پذیرش بگونه‌ای رفتار کند که مشکلی در پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه نباشد و این امر تسهیل می‌شود.

لازم به ذکر است در حال حاضر یک فهرست ۲۰ تایی از شرکت‌ها آماده حضور و پذیرش در بورس هستند که کارهایشان انجام شده و در صف عرضه اولیه سهام خود برای ورود به بورس قرار دارند.

شایان ذکر است سامانه ایرانی معاملات تقریباً آماده است و ما در مورد نحوه انتقال معاملات برخی از نمادها در بورس کارشناسی می‌کنیم، ابتدا باید آزمایش شود، چون یک سامانه برخط و آنلاین است و نمی‌شود روی آن زیاد ریسک کرد.

 

رئیس سازمان بورس در پایان؛ افزود:

سعی می‌کنیم ابتدا یکسری از بازارهای فرابورس را معاملات را منتقل کنیم و به ترتیبی این معاملات منتقل شود، ریسکی متوجه بازار سرمایه نشود.

 

 

بیشتر بخوانید:

بورس کالا عامل گرانی سیمان

عرضه خودروهای لوکس در بورس کالا

الزام شرکت‌های بورسی به درج جزئیات هزینه انرژی

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول