کد خبر:336729
پ
مجتبی یوسفی
عضو هیات رئیسه مجلس:

مدیران سیاسی عوامل ضعف در خودروسازان

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مدیران سیاسی را عوامل ضعف در خودروسازان دانست. 

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی مدیران سیاسی را عوامل ضعف در خودروسازان دانست. 

 

*** مدیران سیاسی  عامل ضعف‌ در  خودروسازان

 

به گزارش صنایع، مجتبی یوسفی در مورد گرانی و بی‌کیفیتی خودرو داخلی، گفت:

حمایت از تولید ملی از دوره‌های پیش در دستور کار مجلس بوده است و امروزه در شرایط تحریم‌ها بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. تولیدات داخلی موجب اشتغالزایی و حمایت از قشر ضعیف کارگر جامعه است.

شرکت‌های خودروسازی داخلی در ۵ دهه اخیر به دلایل مختلفی از جمله نبود مدیریت کارآمد، هزینه‌های سنگین تولید، عدم حرکت به سمت بهره وری، عدم سرمایه گذاری برای رسیدن به تولیدات متناسب با تکنولوژی نوین آسیب دیده‌اند و وجود مدیران سیاسی این ضعف‌های خودروسازی را دو چندان کرده است.

 کیفیت خودروهای تولیدی خودروسازان ایرانی که امروز در خیابان‌هاى شهر می‌بینیم با ادعای مدیران آنها همخوانی ندارد و قیمت نجومى این تولید ملى قابل توجیه نیست.

 

 

بیشتر بخوانید:

در معامله میان خودروسازان و مردم، غش وجود دارد/ احتمال تایید طرح واردات خودرو از سوی شورای نگهبان

 

*** مدیریت و سهام تو در تو سوالى بی‌پاسخ است

 

وی در ادامه افزود:

وقتی به این نکته توجه کنیم که شرکت‌های خودرو ساز داخلی خود سهامدار واقعی خود هستند به بیشتر سوالات و مباحثی همچون علت قیمت‌های نجومی تولیدات ، مدیریت و سهام تو در تو این شرکت‌ها پاسخ داده مى‌شود.

 همیشه کوتاه‌ترین راه برای حل مشکلات از طرف مسئولان برداشت از جیب مردم است؛ امروز باید خودرو سازان پاسخ دهند بابت کدام کیفیت و خدمات نوین شاهد رشد بی‌رویه قیمت خودرو ملی هستیم که همین رشد بی‌رویه قیمت خودرو، اعتراض متقاضیان این کالای تولید داخلی را به همراه داشته است.

ما از تولید داخلی و کارگرانی که اقدام به تولید محصولات داخلی می‌کنند حمایت می‌کنیم اما از انحصاری که منجر شده است تا روز به روز کیفیت خودرو داخلی کاهش و به رشد قیمت ختم شود گلایه مند هستیم.

 

*** امید مردم به دولت سیزدهم

 

به گزارش صنایع، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بازار مصرف؛ اذعان داشت:

مردم به دولت آقای رئیسی امید بسته‌اند، امیدواریم شاهد بهبود شرایط باشیم و انتظارمان از وزیر صمت کنترل بازار مصرف به ویژه بازار خودرو بوده است.

 این سوال را باید از مدیران شرکت های خودروسازی پرسید که اگر تمام قطعات داخلی خودرو ملی در داخل تولید و به ریال هزینه بر هستند چرا به دلار رشد صعودی قیمت دارند؟!

این سوال مردم و وکلای مردم در بهارستان از شرکت‌های خودورسازی داخلی است.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه
همراه اول