کد خبر:315387
پ
شاخص
صنایع گزارش می‌دهد:

محتوای شکایت سهامداران حقیقی شرکت ایران خودرو دیزل از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت و مدیرعامل ایران خودرو چه بود؟

سهامداران حقیقی شرکت ایران خودرو دیزل شکایت خود را از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت و مدیرعامل ایران خودرو به عنوان سهامدار عمده شرکت مذکور، در اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادر، شرکت فرابورس ایران و اداره دیدبان سلامت بازار سرمایه ثبت کردند.

سهامداران حقیقی شرکت ایران خودرو دیزل شکایت خود را از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت و مدیرعامل ایران خودرو به عنوان سهامدار عمده شرکت مذکور، در اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادر، شرکت فرابورس ایران و اداره دیدبان سلامت بازار سرمایه ثبت کردند.

 

*** شکایت سهامداران حقیقی شرکت ایران خودرو دیزل

 

به گزارش صنایع، تعدادی از سهامداران حقیقی شرکت ایران خودرو دیزل که با نماد خاور در بازار سرمایه حضور دارد، طی تماس با این رسانه از ثبت شکایت خود از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره این شرکت و مدیرعامل ایران خودرو به عنوان سهامدار عمده شرکت مذکور در اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت فرابورس ایران و اداره دیدبان سلامت بازار سرمایه، خبر دادند.

 

*** محتوای شکایت سهامداران خرد خاور از مدیرعامل و هیئت مدیره ایران خودرو دیزل

 

متن شکایت سهامداران خرد خاور از مدیرعامل و هیئت مدیره ایران خودرو دیزل و مدیر عامل ایران خودرو که توسط تعدادی از سهامداران به مجموعه رسانه‌ای صنایع ارسال شده است، به شرح ذیل است:

اداره رسیدگی به شکایات و حمایت‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادر؛ فرابورس ایران؛ و اداره دیدبان سلامت بازار سرمایه
 
موضوع شکایت: تدلیس و فریب‌کاری هیئت مدیره ایران خودرو دیزل جهت تحمیل زیان سنگین و سلب مالکیت از سهامداران حقیقی از طریق پیشنهاد افزایش سرمایه غیرقانونی و توطئه‌آمیز
 
اینجانب ………………. به شماره ملی ………………… سهامدار شرکت ایران خودرو دیزل بدین وسیله شکایت خود از هیئت مدیره ایران خودرو دیزل (نماد خاور در بازار پایه زرد فرابورس) را تقدیم می‌دارد و خواهشمند است در اسرع وقت مطابق بند ۱۱ ماده ۷ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران نسبت به اتخاذ تدابیر ضروری و انجام اقدامات لازم به منظور حمایت از حقوق و منافع سهامداران حقیقی نماد خاور اقدام فرمایید.
 
شرح شکایت:
نظر حسابرس و بازرس قانونی نماد خاور در مورد گزارش توجیهی هیئت مدیره شرکت ایران خودرو دیزل در خصوص افزایش سرمایه این شرکت در تاریخ ۸ شهریور ۱۴۰۰ روی سامانه کدال قرار گرفت و پیشنهاد افزایش سرمایه جهت موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار به این سازمان ارسال شد.
همان‌طور که در ادامه استدلال خواهد شد، این گزارش توجیهی و این نحوه گام برداشتن در جهت افزایش سرمایه را در یک جمله و بر اساس مستندات می‌توان تدلیس و فریب‌کاری سیستماتیک هیئت مدیره شرکت ایران خودرو دیزل و سهامدار عمده آن یعنی شرکت ایران خودرو در جهت تحمیل زیان سنگین به سهامداران خُرد و حقیقی و در نهایت سلب مالکیت از آن‌ها نامید. 
 
در این رابطه توجه به نکات زیر از اهمیت حیاتی برخوردار است:
۱- مطابق پیشنهاد هیئت مدیره ایران خودرو دیزل، از افزایش سرمایه پیشنهادی، در مرحله اول ۱۰۰۲٫۱۹ درصدِ سرمایه فعلی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران و در مرحله دوم ۸۹۷٫۹۷ درصدِ سرمایه فعلی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها خواهد بود (گفتنی است حسابرس و بازرس قانونی نماد خاور، افزایش سرمایه مرحله دوم از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها به میزان ۸۱۲٫۳۸ درصدِ سرمایه فعلی را بلامانع دانسته است).
افزایش سرمایه بیش از ۱۰۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران همان ابزاری است که هیئت مدیره ایران خودرو دیزل و سهامدار عمده یعنی شرکت ایران خودرو با آن قصد دارند روند عرضه و تقاضای سهم در تابلوی بازار پایه فرابورس را دستکاری و با تخریب روند قیمتی سهم، مالکیت سهامداران خرد و حقیقی را از آنان سلب و سهام‌شان را از دست آنان خارج سازند.
تأکید باید کرد که اساساً پیشنهاد افزایش سرمایه توسط هیئت مدیره ایران خودرو دیزل به‌نحوی تنظیم شده که سهامداران حقیقی توان مشارکت در آن را نداشته باشند.
با افزایش سرمایه بیش از ۱۰۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران، سهامداران حقیقی برای حفظ میزانِ مالکیت فعلی خود از شرکت ایران خودرو دیزل راهی ندارند جز این‌که به ازاء هر سهم تحت تملک خود در حال حاضر، ۱۰۰۰۰ ریال پرداخت نمایند.
پرداخت چنین رقم سنگینی برای حفظ میزان فعلیِ مالکیت، در نمادی که قیمت روز آن در حال حاضر کمتر از ۱۰۰۰۰ ریال است، چه منطق و پایه و اساسی دارد؟! هیئت مدیره و سهامدار عمده با آگاهی از این موضوع که با افزایش سرمایه بیش از ۱۰۰۰ درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران، حفظ مالکیت سهامداران خُرد و حقیقی برایشان میّسر نخواهد بود، سلب مالکیت از این سهامداران و تصرف توطئه‌آمیز دارایی‌های آنان را هدف قرار داده‌اند.
بازار سهام بیش از یک سال است که روند نزولی بی‌سابقه‌ای را طی کرده است و بسیاری از سهامداران در ضررهای سنگین هستند.
در چنین شرایطی نه تنها پرداخت مبلغ تبدیل حق‌تقدم‌ها به سهام برای سهامداران خرد و حقیقی نماد خاور توجیهی ندارد، بلکه اساساً پرداخت چنین مبلغ سنگینی برای سهمی که قیمت روز آن زیر ۱۰۰۰ تومان است، برای سهامداران خرد و حقیقی، امکان‌ناپذیر است.
هیئت مدیره ایران خودرو دیزل با این پیشنهاد افزایش سرمایه، هیچ راهی برای حفظ مالکیت سهامداران حقیقی باقی نگذاشته است.
سهامداران خرد هم از روند بازار سهام در یک سال اخیر آسیب فراوان دیده‌اند و هم در خارج از بازار سهام، همه‌گیری ویروس کرونا و تبعات اقتصادی و اجتماعی ویرانگر آن، تورم شدید و بالاخره تحریم‌های ظالمانه آمریکا به آنان فشار بی‌سابقه‌ای وارد کرده است.
در چنین شرایطی، دسیسه هیئت مدیره شرکت ایران خودرو دیزل، زندگی بسیاری از سهامداران خرد و حقیقی این نماد را به معنای واقعی کلمه ویران خواهد کرد و این سهامداران دارایی خود در این شرکت را به تمامی از دست خواهند داد.
از هم‌اکنون واضح و آشکار است که با این پیشنهاد افزایش سرمایه، هیئت مدیره ایران خودرو دیزل و سهامدار عمده، کاهش قیمت سهم به زیر ارزش ذاتی و جمع‌آوری حق‌تقدم‌های سهامداران خرد به نازل‌ترین قیمت ممکن و سلب مالکیت از سهامداران خرد و حقیقی را نشانه گرفته‌اند.
این طرح، حتی بدتر از تبدیل یک شرکت سهامی عام به یک شرکت سهامی خاص است؛ این طرح، تدلیس سیستماتیک در جهت سلب مالکیت از سهامداران زیان‌دیده‌ای است که در دورانی سخت و دشوار قرار دارند و اکنون باید ناظر این باشند که همه‌چیزشان را با توطئه‌چینی آشکارِ سهامدارِ عمده شرکت ایران خودرو دیزل از دست خواهند داد و البته این امیدواری هنوز پررنگ است که سازمان بورس و اوراق بهادار و فرابورس ایران جلوی عملی شدن این نقشه شوم را بگیرند.
 
۲- نشانه‌های آشکاری از تدلیس سیستماتیک هیئت مدیره ایران خودرو دیزل در موضوع افزایش سرمایه وجود دارد.
پیرو برگزاری مجمع عمومی فوق العاده این شرکت در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۹ و تکلیف مجمع در خصوص ارائه برنامه‌های هیئت مدیره جهت خروج از مفاد ماده ۱۴۱ قانون تجارت، هیئت مدیره این شرکت در تاریخ ۱ بهمن ۱۳۹۹ مصوب نمود که ابتدا نسبت به کارشناسی دارایی‌ها اقدام و پس از مشخص شدن مبلغ مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها، طرحی ترکیبی شامل افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات و مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها تهیه و اقدامات قانونی لازم با اخذ مجوزهای مربوطه از مراجع ذیصلاح را بعمل آورد. ضمنا به منظور کاهش زیان انباشته هیئت مدیره رویکردهایی از جمله فروش بخشی از دارایی‌ها را در دستور کار قرار داد.
هم در مصوبه هیئت مدیره در تاریخ ۱ بهمن ۹۹ و در هم تصمیمات مجمع عمومی فوق‌العاده در تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۹، افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی‌ها به‌صورت عام قید شده است.
این بدان معناست که مثل سایر شرکت‌های خودروسازی که در وضعیت مشابهی بوده‌اند و افزایش سرمایه داده‌اند، نظیر ایران خودرو، پارس خودرو و …، افزایش سرمایه ایران خودرو دیزل از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها شامل دارایی‌های عام یعنی همه دارایی‌ها از جمله تجهیزات و ماشین‌آلات خواهد بود. همان‌طور که به‌عنوان یک روال شناخته‌شده در شرکت‌های بورسی وجود دارد، اگر چیزی جز این باشد و مثلاً افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی تنها از طبقه زمین و ساختمان مدنظر باشد، این مهم در تمام رویدادها و شفاف‌سازی‌ها به‌صورت صریح قید می‌شود.
 
مصوبه‌ای که در مجمع عمومی فوق‌العاده تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۹ صادر شد، با پیش‌فرض گرفتن این رویه‌ی معمول بود و به همین دلیل افزایش سرمایه از مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها به‌صورت عام ذکر شد. اما در طرح توجیهی مصوب هیئت مدیره، با خلف وعده و فریب دادن سهامداران حقیقی، تنها افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی طبقات زمین، ساختمان و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت در دستور کار قرار گرفته است و بخش بزرگی از دارایی‌ها یعنی تجهیزات و ماشین‌آلات از شمول افزایش سرمایه خارج شد! اگر این چیزی جز تدلیس و فریب‌کاری سیستماتیک است، پس چیست؟!
در این مورد از سازمان بورس و اوراق بهادار و فرابورس ایران خواهشمند است مطابق تکالیف مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۲۰ دی ۱۳۹۹، هیئت مدیره ایران خودرو دیزل به پیشنهاد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی تمام دارایی از جمله ماشین‌آلات و تجهیزات ملزم گردد.
 
۳- مطابق صورت وضعیت مالی حسابرسی‌شده شرکت ایران خودرو دیزل برای ۱۲ ماهه منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹، زیان انباشته این شرکت ۳۸۶۸۲ میلیارد ریال (معادل ۳۸۶۸ میلیارد تومان) بوده است.
با توجه به سرمایه فعلی این شرکت، افزایش سرمایه ۱۴۵۱ درصدی جهت خروج این شرکت از مفاد ماده ۱۴۱ قانون تجارت کفایت می‌کند. پیشنهاد فعلی هیئت مدیره این شرکت جهت افزایش سرمایه که بسیار بیشتر از میزان مورد کفایت است، جای سوال دارد و مقتضی است سازمان بورس و اوراق بهادار و فرابورس ایران مانع از پیش‌برد افزایش سرمایه طبق پیشنهاد فعلی شوند.
شرکت ایران خودرو دیزل با تجدید ارزیابی تمام دارایی‌ها و در صورت لزوم با فروش برخی از سرمایه‌گذاری‌ها به‌راحتی می‌تواند بدون وارد کردن زیان و ستم مضاعف به سهامداران خرد و حقیقی، از مفاد ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شود.
۴- مطابق طرح توجیهی پیشنهاد افزایش سرمایه هیئت مدیره، مطالبات شرکت ایران خودرو از ایران خودرو دیزل ۴۸۸۴۱ میلیارد ریال (معادل ۴۸۸۴ میلیارد تومان) قید شده است. ایران خودرو به‌عنوان سهامدار عمده ایران خودرو دیزل (با درصد سهامداری ۲۳٫۳۹ درصد) با این حجم مطالبات، بدون هیچ آورده نقدی در افزایش سرمایه مرحله اول ایران خودرو دیزل از محل مطالبات شرکت خواهد کرد و در ادامه بنا به استدلالات گفته‌شده در بند ۱ این شکواییه، با سلب مالکیت از سهامداران خرد و خرید حق تقدم‌های تعلق‌گرفته به آن‌ها با نازل‌ترین قیمت، ضمن تحمیل ضرر سنگین به سهامداران خرد و حقیقی، درصد سهامداری خود از ایران خودرو دیزل را تا بیشترین حد ممکن افزایش خواهد داد.
 
باید تأکید کرد که هیچ عقل سلیم و قلب عدالت‌جویی نمی‌پذیرد که مطالبات ایران خودرو از ایران خودرو دیزل به مقدمه‌ و دستاویزی برای خانمان‌سوزی و غارت سیستماتیک سهامداران خرد و حقیقی تبدیل شود. از سازمان بورس و اوراق بهادار و فرابورس ایران خواهشمند است مانع این اقدامات مخرب هیئت مدیره ایران خودرو دیزل و سهامدار عمده آن شوند.
 
چنانکه سایر شرکت‌ها انجام داده‌اند (به‌عنوان مثال پارس خودرو)، شرکت ایران خودرو دیزل می‌تواند مطالبات ایران خودرو را از محل فروش یا واگذاری بخشی از سرمایه‌گذاری‌ها یا دارایی‌های خود پرداخت نماید؛ یا این که از محل درآمدهای عملیاتی خود که رشد چشمگیری داشته، بخشی از این مطالبات را پرداخت نماید؛ یا از هر دو راه‌حل به‌صورت تلفیقی استفاده نماید.
این مطالبات باید به‌نحوی پرداخت شود که خیر و صلاح سهامداران که بخش عظیمی از آن کارگران و پرسنل شرکت ایران خودرو دیزل هستند و بسیاری از آنان در قیمت‌های فعلی در زیان هستند، مراعات شود.
هیچ‌کس نمی‌پذیرد که مطالبات ایران خودرو از ایران خودرو دیزل به طراحی دسیسه‌ای در قالب افزایش سرمایه فوق‌سنگین از محل آورده نقدی بیانجامد که نتیجه‌ای جز سلب مالکیت از سهامداران حقیقی و خرد و نابودی دارایی‌های آنان ندارد.
 
۵- نتیجه پیشنهاد افزایش سرمایه هیئت مدیره ایران‌خودرو دیزل مبنی بر افزایش سرمایه بیش از ۱۰۰۰ درصدی از محل آورده نقدی سهامداران عملاً چیزی جز لغو پذیرش این شرکت در بازار بورس که به سال ۱۳۷۲ بازمی‌گردد، نیست.
با حربه این مدل افزایش سرمایه، عملاً ایران خودرو دیزل از یک شرکت سهامی عام به یک شرکت سهامی خاص تبدیل می‌شود و سهامدار عمده یعنی ایران خودرو با سلب مالکیت از سهامداران حقیقی، سهم هزاران سهامدار از این شرکت را به بی‌رحمانه‌ترین شکل ممکن، غصب می‌کند.
سازمان بورس و ارواق بهادار و فرابورس ایران؛ لطفاً جلوی این عملیاتِ غاصبانه و اقدام غیرقانونی را بگیرید.
هیئت مدیره ایران خودرو دیزل اساساً با این پیشنهاد افزایش سرمایه، عملیات دسیسه‌آمیز تبدیل یک شرکت سهامی عام به یک شرکت سهامی خاص را آغاز کرده است و از سازمان بورس و اوراق بهادار خواهشمند است مانع از این اقدام غیرقانونی شود.
 
۶- جواد توسلی مهر مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل در مجمع عمومی عادی سالیانه برای سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۱۳۹۹ که در تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰ برگزار شد، در قرائت گزارش هیئت مدیره شرکت که ویدئوی آن به‌صورت رسمی توسط شرکت ایران خودرو دیزل منتشر شده و همزمان با برگزاری مجمع، به‌صورت زنده نیز توسط شرکت بر بستر اینترنت پخش شد، به‌صراحت گفت: «با اخبار خوبی که طی یکی دو ماه آینده از شرکت همه خواهند شنید، وضعیت سهم خاور بسیار متفاوت خواهد بود و سهامداران خاور، حَظ خوبی از این سهم خواهند برد. مستحضرید که نماد خاور در چند سال گذشته در بازار همه از آن گریزان بودند و تقریباً بدترین نماد در بین شرکت‌های خودروسازی بود.
اما امسال با رشد خوبی که صورت گرفته، با برنامه‌های خوبی که برای اصلاح ساختار مالی تدارک دیده شده، مطمئن باشید که نماد خاور بهترین نماد خودرویی خواهد بود و سهامداران جبران چند سال گذشته را که آسیب دیدند در همین سال ۱۴۰۰ خواهند دید.» (دقایق ۲۸:۱۷ تا ۲۹:۲۶ ویدئوی مجمع عمومی عادی سالیانه ایران خودرو دیزل در تاریخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰) 
 
سوال بزرگ این است که چگونه مدیرعامل شرکت در جایگاه قرائت گزارش هیئت مدیره در پیشگاه سهامداران در مجمع عمومی مورخ ۱۵ تیر ۱۴۰۰ اینگونه با صراحت از «برنامه‌های خوب برای اصلاح ساختار مالی (یعنی افزایش سرمایه) و حَظِ سهامداران» حرف می‌زند و ۱۲ روز بعد در تاریخ ۲۷ تیر ۱۴۰۰، هیئت مدیره شرکت طرحی را برای افزایش سرمایه مصوب می‌کند که نتیجه و هدفی جز تحمیل آسیب و زیان سنگین به سهامداران ندارد! از سازمان بورس و ارواق بهادار و فرابورس ایران خواهشمند است مانع از این شوند که هیئت مدیره شرکت ایران خودرو دیزل در مقامِ حرف با چرب‌زبانی سهامداران را بفریبد و سپس در مقامِ عمل، طرحی را برای افزایش سرمایه به پیش ببرد که نتیجه‌ای جز نابودی انبوه سهامداران خرد و حقیقی این شرکت ندارد.
 
و اما پایان سخن؛
همان‌گونه که آگاهید برخلاف میلِ سازمان بورس و ارواق بهادار و فرابورس ایران، بسیاری از سهامداران حقیقی در حال حاضر در زیان‌های سنگین هستند و در شرایط اپیدمی ویروس کرونا با آن تبعات وخیم اقتصادی‌اش، در شرایط تورم شدید و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، روزهای بسیار دشواری را می‌گذرانند. خواهشمند است اجازه ندهید هیئت مدیره ایران خودرو دیزل و سهامدار عمده یعنی شرکت ایران خودرو، طرحی را به پیش ببرند که آشکارا یک دسیسه برای غارت سهامداران خرد و حقیقی است. خواهشمند است از این ظلم و ستم مضاعفِ هیئت مدیره که در دورانی سخت علیه سهامداران خرد و حقیقی این نماد، کلید زده شده است، در اسرع وقت پیشگیری نمایید.
لطفاً مطابق بند ۱۱ ماده ۷ قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران در خصوص «اتخاذ تدابیر ضروری و انجام اقدامات لازم به منظور حمایت از حقوق و منافع سهامداران»، هیئت مدیره ایران خودرو دیزل را ملزم نمایید که گزارش توجیهی افزایش سرمایه را وِفق مصالح سهامداران و بر اساس تکالیف مجمع عمومی فوق‌العاده تاریخ ۲۰ دی ۱۳۹۹ اصلاح کند، چرا که به‌قطع با پیشنهاد فعلی افزایش سرمایه بسیار سنگینِ بیش از ۱۰۰۰ درصدی از محل آورده نقدی، طبق دسیسه‌چینی و نیّت این طرحِ افزایش سرمایه، سهامداران خرد و حقیقی شدیداً متضرر می‌شوند و در نهایت نیز با عملی شدن دسیسه افزایش سرمایه بسیار سنگین از محل آورده نقدی که تأمین نقدینگی موردنیاز جهت شرکت در آن برای سهامداران خرد و حقیقی به‌کلی ممکن نیست، سهم فعلی خود از مالکیت این شرکت را از دست خواهند داد.
 
سازمان محترم بورس و اوراق بهادار، و فرابورس ایران؛
همان‌گونه که آگاهید طیف وسیعی از سهامداران حقیقی، زیان‌دیده و ناراضی هستند.
اکنون که ثبات در شرایط کلان سیاسی و استقرار دولت جدید، امیدواری را تا حدی به سهامداران بازگردانده و شرایط کلان بازار سهام نیز نسبت به نیمه دوم سال گذشته و ماه‌های آغازین سال جاری، تا حدی بهبود یافته است، اجازه ندهید عده‌ای اندک با نیّاتِ در بهترین حالت بسیار شُبهه‌برانگیر و در بدترین حالت بسیار بی‌رحمانه و توطئه‌آمیز، عده‌ای که با توجه به استقرار دولت جدید، در انتهای دوره مدیریتی خود هستند و اصولاً حق این را ندارند که برای سهامداران و مدیران آتی شرکت ایران خودرو دیزل و سهامدار عمده آن یعنی ایران خودرو تصمیم بگیرند، برنامه‌ای را به‌صورت غیرقانونی کلید بزنند که هدفی جز غارت سهامداران حقیقی و ایجاد نارضایتی شدید در بین جامعه سهامداران ندارد.
لطفاً جلوی ظلم بزرگ به سهامداران حقیقی و خرد ایران خودرو دیزل را بگیرید.
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول