کد خبر:334573
پ
مجلس و فضای مجازی
صنایع گزارش می‌دهد:

نامه وزیر ارتباطات درباره طرح حمایت از کاربران فضای مجازی/ دستور کار فردا

مجلس در جلسه فردای خود نامه وزیر ارتباطات درباره طرح حمایت از کاربران فضای مجازی را بررسی خواهد کرد.

مجلس در جلسه فردای خود نامه وزیر ارتباطات درباره طرح حمایت از کاربران فضای مجازی را بررسی خواهد کرد.

 

*** بررسی نامه وزیر ارتباطات

 

به گزارش صنایع، نهمین جلسه رسیدگی به طرح حمایت از کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی صبح  (۸ آذر) با حضور اعضای این کمیسیون و نمایندگان دولت و بخش خصوصی در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس برگزار شد.

این جلسه مربوط به ادامه فرآیند رسیدگی به کلیات طرح و بررسی نامه وزیر ارتباطات برای اعمال نظرات این وزارتخانه در خصوص طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی بود.

 

بر این اساس مطابق با نامه وزیر ارتباطات به رئیس مجلس و نیز نامه قالیباف، رئیس  پیشنهاد شد نظرات وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی در طرح حمایت از حقوق کاربران تطبیق داده شود.

در این جلسه موضوع نحوه بررسی اعمال نظرات این دو نهاد به بحث گذاشته شد و در نهایت سه پیشنهاد برای بررسی این نظرات ارائه شد اما به جمع‌بندی نهایی نرسید.

 

بر اساس پیشنهادات ارائه شده، ارجاع طرح به مرکز پژوهش‌ها و بررسی نظرات وزارت ارتباطات ظرف ۱۰ روز در این مرکز، ارجاع به کارگروه تخصصی با حضور نماینده مرکز یا بررسی نظرات در کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران به عنوان سه پیشنهاد مطرح شده اما از آنجایی که جلسه به حد نصاب نرسید، رأی‌گیری آن به جلسه کمیسیون مشترک فردا (۹ آذر) موکول شد.

 

*** برگزاری جلسه دهم کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت

 

در این جلسه رئیس کمیسیون و لطف‌الله سیاهکلی، علی یزدی‌خواه و زهره الهیان موافق بررسی نظرات وزارت ارتباطات در ادامه فرآیند بررسی طرح بودند اما نمایندگانی از جمله نوری، زنگنه و امیرآبادی خواستار بررسی آن در مرکز پژوهش‌های مجلس شدند که در نهایت نیز مقرر شد در این خصوص فردا رأی‌گیری شود.

 

به گزارش صنایع، جلسه دهم کمیسیون مشترک بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و خدمات پایه کاربردی بعدازظهر فردا (۹ آذر) برگزار می‌شود.

در این جلسه بررسی کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی در کمیسیون صنایع و معادن ادامه خواهد یافت.

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول