کد خبر:333408
پ
محسن رضایی
صنایع گزارش می‌دهد:

بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از بندر شهید رجایی / بلاتکلیفی ۱۰۰ هزار تن کالا در انبار اموال تملیکی 

معاون اقتصادی رییس جمهور در حاشیه سفر به هرمزگان، از بندر شهید رجایی و گمرکات آن بازدید کرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور در حاشیه سفر به هرمزگان، از بندر شهید رجایی و گمرکات آن بازدید کرد.

 

 

*** بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از بندر شهید رجایی

 

به گزارش صنایع، محسن رضایی  صبح امروز در آغاز برنامه‌های سفرش به هرمزگان پس از ادای احترام به مزار دو شهید گمنام در محوطه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، بازدید خود از بندرشهید رجایی را آغاز کرد.

محسن رضایی همچنین از روند تخلیه کالاهای اساسی از کشتی‌ها در محوطه‌های بندری نیز بازدید و بر اهمیت تدارک امکانات متناسب با نیازهای کشور به منظور تسریع در حمل یکسره این کالاهای اساسی تأکید کرد.

وی همچنین در جریان آخرین وضعیت توسعه بندر شهید رجایی به عنوان بزرگ‌ترین بندر کشورمان نیز قرار گرفت و از وضعیت فعالیت بخش خصوصی در بندر نیز اطلاعاتی را جویا شد. 

 

محسن رضایی همچنین از انبارهای اموال تملیکی مستقر در مجاورت بندر شهید رجایی نیز بازدید و وضعیت کالاهای موجود در این انبار را نیز مورد بررسی قرار داد.

 

***  بلاتکلیفی ۱۰۰ هزار تن کالا در انبار اموال تملیکی 

 

وی در حاشیه این بازدید، اذعان داشت :

بندر شهید رجایی مهم‌ترین بندر کشورمان است که ۸۱ درصد کل کالاهای کانتینری از این بندر وارد و صادر می‌شود و ۵۰ درصد کالاهای غیرنفتی از این بندر واردات و صادرات می‌شود.

 چیزی حدود ۹ هزار کانتینر با حجم ۱۰۰ هزار تن کالا یعنی به ازای هر خانوار ایرانی ۵ کیلو کالا در این اموال تملیکی بندر شهید رجایی بلاتکلیف است .

از این مسائل در کشورمان فراوان وجود دارد که زنجیره تولید ثروت یا تولید درآمد و زنجیره معیشت مردم بیش از آنچه که از خارج در محاصره باشد، در داخل تحت تحریم داخلی و اقتصادی است.

 

*** روابط بین ادارات عامل  دپوی کالاهی مصرفی است

 

رضایی در ادامه افزود:

روابطی که بین ادارات وجود دارد سبب شده که کالایی که می‌آید بجای حمل یکسره و رسیدن به دست مردم برای مصرف، هفته‌ها و روزها و ماهها اینجا می‌ماند و اینها ربط به اقتصاد داخل و مدیریت اقتصادی داخلی دارد .

 ما باید این مشکلات و گره‌ها را به دست جوانان متخصص خوب، بگشاییم و زندگی مردم را بهتر کنیم.

 ما در این زنجیزه تولید ثروت که سرمایه‌گذاری، تولید و تجارت است، مشکل داریم و ما دنبال زدودن گره‌ها از این زنجیره هستیم که درآمد، رفاه و آسایش مردم بهبود یابد.

 زدودن این موانع و سدهای داخلی از تهران امکان‌پذیر نیست و باید در میدان کار وارد شد.

 

***  تقویت حمل یکسره کالا 

 

به گارش صنایع، معاون اقتصادی رییس جمهور در پایان اذعان داشت، بیان داشت:

سیاست ما بر تقویت حمل یکسره است و بسیاری از معطل‌های بندری از کانتینر تا کشتی هزینه‌زا است و گاهی هر روز توقف کالا در بنادر تا ۱ درصد بر نرخ کالا اثر دارد و هزینه‌ انبارداری و دموراژ بر قیمت کالایی که بدست مردم می‌رسد اثر می‌گذارد .

 ما باید این شرایط را مدیریت کنیم تا هم دموراژ ندهیم و هم نرخ تمام شده کالا را برای مردم کاهش دهیم.

 

 

 

اخبار مهم صنایع:

ساختار خودروسازان هرچه سریعتر اصلاح شود/ افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو پیش از اعلام شفاف هزینه‌های تمام شده تولید منطقی نیست

 

انتهای پیام///

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول