کد خبر:333339
پ
مصطفی رجبی مشهدی
سخنگوی صنعت برق:

۹۵ درصد از تولید برق در نیروگاه های حرارتی انجام می شود/ رفع مشکل سوخت رسانی به نیروگاه‌ها با کاهش مصرف گاز

 مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن بیان اینکه ۹۵ درصد از تولید برق در نیروگاه های حرارتی انجام می شود، از رفع مشکل سوخت رسانی به نیروگاه‌ها با کاهش مصرف گاز خبر داد.

 مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران ضمن بیان اینکه ۹۵ درصد از تولید برق در نیروگاه های حرارتی انجام می شود، از رفع مشکل سوخت رسانی به نیروگاه‌ها با کاهش مصرف گاز خبر داد.
 

*** ۹۵ درصد از تولید برق در نیروگاه های حرارتی انجام می شود

 
به گزارش صنایع، مصطفی رجبی مشهدی درباره سوخت نیروگاه‌های حرارتی، اظهار داشت :
در حال حاضر ۹۵ درصد از تولید برق کشور توسط نیروگاه‌های حرارتی و ۵ درصد از سایر نیروگاه‌ها از جمله نیروگاه‌های برق آبی تامین می‌شود؛ بنابراین عمده تولید برق از نیروگاه‌های حرارتی است که سوخت اصلی این نیروگاه‌ها گاز است یعنی با سوخت گاز به خوبی کار می‌کنند و تعمیرات آنها نیز آسان تر و ارزان تر انجام می‌شود.
در صورت کافی نبودن سوخت گاز، از سوخت دوم یعنی سوخت گازوئیل و سوخت نفت کوره استفاده خواهیم کرد.   
 
وی در ادامه، تصریح کرد:
۵۲درصد از مخازن نیروگاه‌های نفت گاز سوز یا گازوئیل سوز  تکمیل است و حدود ۷۰ درصد سوخت مازوت نیز کامل شده است.
 
 
سخنگوی صنعت برق در ادامه، افزود:
اگر تحویل گاز افزایش یابد، کمتر از مخازن خودمان برداشت می‌کنیم. در حال حاضر تحویل‌های روزانه هم داریم که شرکت پخش تلاش زیادی انجام می‌دهد تا روزانه حداقل ۴۰ میلیون لیتر سوخت نفت گاز را برای ما تامین کند.
 

*** رفع مشکل سوخت رسانی به نیروگاه‌ها با کاهش مصرف گاز

 
رجبی مشهدی در این راستا، تصریح کرد:
اگر روند سوخت رسانی به این همین شکل ادامه پیدا کند، مشکلی در تامین برق نداریم اما در صورتی که در بخش خانگی و تجاری همچنان افزایش مصرف گاز داشته باشیم، ممکن است محدودیت‌های تامین گاز نیروگاه‌ها تشدید شود که در این شرایط برداشت از مخازن نفت گاز بیشتر خواهد شد و با افزایش این روند ذخیره مخازن هم کاهش می‌یابد و شرایط دشوار خواهد شد.
سوخت رسانی نفت گاز و سوخت مایع، مثل گاز به راحتی صورت نمی‌گیرد بلکه از طریق نفتکش‌ها یا لوله انجام می‌شود و کار را برای ما هم سخت تر خواهد کرد.
 
 
به گزارش صنایع، سخنگوی صنعت برق در پایان، اظهار داشت:
به طور قطع ما نیازمند همکاری همه مشترکان در مصرف گاز هستیم به خصوص اگر برای مشترکان پرمصرف قاعده‌ای تنظیم شود که مصرف خود  را کاهش دهند، می‌تواند حتی در تامین سوخت گاز نیروگاه‌ها تاثیر گذار باشد تا کمتر از سوخت مایع استفاده کنیم.
 
 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول