کد خبر:333293
پ
سیدجواد حسینی کیا
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

ساختار خودروسازان هرچه سریعتر اصلاح شود/ افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو پیش از اعلام شفاف هزینه‌های تمام شده تولید منطقی نیست

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو پیش از اعلام شفاف هزینه‌های تمام شده تولید منطقی نیست بر ضرورت اصلاح هر چه سریعتر ساختار خودروسازان تاکید کرد.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو پیش از اعلام شفاف هزینه‌های تمام شده تولید منطقی نیست بر ضرورت اصلاح هر چه سریعتر ساختار خودروسازان تاکید کرد.

 

*** افزایش قیمت خودرو

 

به گزارش صنایع، سیدجواد حسینی کیا درباره انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو، گفت:

یکی از موضوعاتی که پیش از افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو باید مدنظر قرار گیرد، روشن شدن سازوکار تعیین قیمت تمام شده خودرو است به این معنا باید مشخص شود که در بهای تمام شده خودرو چه هزینه‌هایی اثرگذار است.

 

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر هزینه‌هایی که قیمت تمام شده خودرو را تعیین می‌کند، شفاف نیست، افزود:

باید میزان تاثیرگذاری بهای قطعه، دستمزد پرسنل، هزینه‌های بالاسری و… در قیمت تمام شده مشخص شود.

بخشی از هزینه تمام شده تولید خودرو مربوط به سربار است که خودروسازان باید هرچه سریعتر این هزینه‌ها را حذف کنند نباید این هزینه‌های بالاسری تولید خودرو را از مردم دریافت کرد.

 

حسینی‌کیا در ادامه تصریح کرد:

در وهله نخست باید اصلاح ساختار در خودروسازی‌ها صورت گیرد و پس از حذف هزینه‌های سربار، در صورتی که فروش خودرو با قیمت‌های کنونی برای خودروسازان زیان‌ده بود، قیمت‌ها افزایش یابد.

 

*** اصلاح ساختار خودروسازان

 

به گزارش صنایع، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان با بیان اینکه وزارت صمت باید هرچه سریعتر اصلاح ساختار خودروسازان را در دستورکار قرار دهد، اظهار داشت:

افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو پیش از اعلام شفاف هزینه‌های تمام شده تولید منطقی نیست.

 

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول