کد خبر:332538
پ
اقبال شاکری
عضو کمیسیون عمران مجلس:

عدم توجه جدی به اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی/ دولتمردان درخصوص نحوه اجرای این قانون توضیح دهند/ لزوم رسیدگی به واحدهای خالی بانک ها

عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن انتقاد از عدم توجه جدی به اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی ، بر لزوم رسیدگی به واحدهای خالی بانک ها تاکید کرد.

عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن انتقاد از عدم توجه جدی به اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی ، بر لزوم رسیدگی به واحدهای خالی بانک ها تاکید کرد.

 

*** ضرورت جلوگیری از فرار مالیاتی

 

به گزارش صنایع، اقبال شاکری بر ضرورت جلوگیری از فرار مالیاتی و لزوم اجرای کامل “قانون مالیات بر خانه‌های خالی”، گفت:

قانون خوبی مانند مالیات بر خانه‌های خالی باید اجرای خوبی نیز داشته باشد اما آنچه مشاهد می‌شود کندی و عدم اجرای مناسب این قانون است و تاثیر اجرای آن را در جامعه نمی‌بینیم.

 

*** مجلس ورود کند

 

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان امور مالیاتی باید چابک‌تر شود، افزود:

کمیسیون‌های عمران و اقتصادی مجلس نیز باید دولتمردان را درخصوص نحوه اجرای این قانون مورد سوال قرار دهند تا دلایل پیشرفت نه چندان مطلوب اجرای این قانون مشخص شود.

 

وی در ادامه، تصریح کرد:

به یقین اگر فقط حدود یک میلیون واحد مسکونی از ۲ و نیم میلیون خانه خالی موجود، به چرخه فروش و اجاره وارد شوند تاثیر بسیار خوبی بر بازار گذاشته و قیمت‌ها را متعادل خواهد کرد چراکه فاصله عرضه و تقاضا کم می شود و تورم مالی و روانی افزایش قیمت مسکن را کنترل کرده و حتی کاهش می‌دهد.

 

بیشتر بخوانید:

اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی، چه تاثیری در بازار مسکن دارد؟

 

*** لزوم رسیدگی به واحدهای خالی بانک ها

 

به گزارش صنایع، عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان، اضافه کرد:

متاسفانه از آنجا که تعداد قابل توجهی از خانه‌های خالی از آن افراد حقوقی است و به قصد انتفاع ساخته شده‌اند و نه خانه‌دار کردن مردم، عموما به اصلاح لاکچری هستند، با این وجود باید این خانه‌ها را با اعمال قانون وارد چرخه بازار کنند، اگر بخشی از خانه‌های خالی از آن بانک‌ها باشد نیز باید بر آن‌ها اعمال قانون شود چراکه بانک‌ها حق بنگاه‌داری ندارند و این واحدها باید به فروش برسند.

خانه ملت

 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول