کد خبر:332466
پ
فطمه کاهی
سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی:

جزئیات واریز سهمیه ویژه بنزین آذر ۱۴۰۰ اعلام شد

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، جزئیات واریز سهمیه ویژه بنزین آذر ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، جزئیات واریز سهمیه ویژه بنزین آذر ۱۴۰۰ را اعلام کرد.

 

*** واریز سهمیه بنزین آذر ماه ۱۴۰۰

 

به گزارش صنایع، فاطمه کاهی در خصوص سهمیه بنزین آذر ماه ۱۴۰۰، اذعان کرد :

 سهمیه آذرماه بدون تغییر نسبت به ماه‌های گذشته خواهد بود ،  بااین تفاوت که سهیمه تشویقی تعیین شده از سوی دولت نیز در کارت‌های سوخت خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها واریز خواهد شد.

 

مدیر روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه، خاطر نشان کرد:

 براساس مصوبه هیئت وزیران به منظور جبران هزینه وارده به دارندگان کارت سوخت بنزین در دوره عدم دسترسی به بنزین سهمیه‌ای به دلیل بروز اشکال در سامانه هوشمند سوخت، وزارت نفت موظف شده از طریق شرکت تابعه ذی‌ربط، سهمیه تشویقی بنزین با قیمت هر لیتر ۱۵۰۰ تومان را به سهمیه ماهانه خودرو‌ها در آذر ماه ۱۴۰۰ اضافه کند که این سهمیه امشب اعمال خواهد شد.

 

 *** سهمیه بنزین هر خودرو چقدر است ؟

 

وی با بیان اینکه برخلاف ماه‌های گذشته که سهمیه بنزین ساعت صفر آخرین روز هرماه به کارت سوخت واریز می‌شد سهمیه ماه آذر ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد فردا اول آذر در کارت‌های هوشمند سوخت اعمال می‌شود گفت:

 اگر چه در مصوبه دولت برای خودرو‌های مختلف سهمیه تشویقی متفاوتی در نظر گرفته شده است ، اما این ماه به همه خودرو‌ها ۱۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۵ لیتر سهمیه تشویقی اختصاص می‌یابد و ما به التفاوت آن برای خودرو‌های مشمول در دی ماه لحاظ می‌شود.

 

کاهی در ادامه، بیان کرد :

 سهمیه تشویقی برای انواع خودرو‌ها ۱۰ لیتر بنزین برای خودرو‌های سواری شخصی و مدل بالا، سواری و مدل بالا جانبازان و معلولین، مسافربر شخصی، آموزشگاه‌های رانندگی، آژانس و دستگاه‌های عمومی، وانت کم مصرف، وانت پرمصرف (دوگانه سوز و LPG) و کامیون (دوگانه سوز و LPG)، ۵ لیتر برای موتورسیکلت، ۰ لیتر بنزین برای خودرو‌های سواری عمومی (دوگانه سوز و LPG)، تاکسی و تاکسی ون (دوگانه سوز و LPG)، خطی بین شهری (دوگانه سوز و LPG)، وانت پرمصرف و کامیون (بنزین سوز)،۳۰ لیتر بنزین برای خوردو‌های سواری عمومی (بنزین سوز)، تاکسی (بنزین سوز)، خطی بین شهری (بنزین سوز)، آمبولانس (بنزین سوز، دوگانه سوز و LPG) و۴۰ لیتر بنزین برای اتوبوس، تاکسی ون (بنزین سوز) و مینی بوس (بنزین سوز) خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید :

تخصیص ۱۰ لیتر سهمیه اضافی بنزین به خودروها

اتصال همه پمپ‌بنزین‌های کشور به سامانه هوشمند سوخت

ارائه سهمیه بنزین جبرانی، گامی در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم

 

 *** سهمیه تشویقی

 

به گزارش صنایع، سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی  در پایان، تاکید کرد:

در سهمیه آذرماه برای همه خودرو‌ها ۱۰ الیتر بنزین واریز می‌شود و سهمیه تشویقی یاقی مانده برای خودرو‌های مشمول در سهمیه دی ماه آن‌ها لحاظ خواهد شد.

سهمیه بنزین آذر ماه به عنوان چهاردهمین سهمیه واریزی بعد از اجرای سهمیه‌بندی است که برای خودرو‌های سواری بنزینی ۶۰ لیتر و خودرو‌های دوگانه سوز ۳۰ لیتر و ۲۵ لیتر بنزین برای کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ یک هزار و ۵۰۰ تومان است.

همچنین سهمیه سوخت خودرو‌های عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می‌شود.

 

انتهای پیام///

 

منبع
صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول