کد خبر:332299
پ
عباس زاده مشکینی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

تلاش برای ارتباط اقتصادی با کشور های متعدد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تلاش جمهوری اسلامی برای ارتباط اقتصادی با کشور های متعدد خبر داد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از تلاش جمهوری اسلامی برای ارتباط اقتصادی با کشور های متعدد خبر داد.

 

***امضای سند طولانی مدت با روسیه 

 

به گزارش صنایع، محمود عباس زاده مشکینی ضمن اشاره به سند همکاری که قرار است میان ایران و روسیه به امضا برسد، اذعان داشت:

تنظیم اسناد بلندمدت دوجانبه و چندجانبه میان کشورها در عرصه دیپلماسی و ارتباطات بین الملل یک موضوع مرسوم بوده و کشورها برای توسعه ارتباط نیازمند ثبات در این خصوص هستند لذا اسناد همکاری برای زمان های طولانی امضا می کنند.

اصل پایداری ارتباط ایجاب می کند سندهای همکاری بلندمدت باشد، ایران به عنوان قدرتمندترین کشور منطقه هم پیمانانی دارد که این موضوع به خودی خود، تولیدکننده قدرت خواهد شد.

جمهوری اسلامی نیز کشور کوچکی نیست که در اتفاقات دیگر هضم شود به خصوص که از لحاظ منابع انرژی جزء نخستین ها در دنیا بوده و تنها کشوری هستیم که در برابر یکجانبه گرایی آمریکا واکنش هایی نشان داده ایم که هیچ کشوری جرأت آن را نداشته است.

در متن اسناد همکاری، تعهدات موضوعی برای دو طرف تعیین می شود که البته اگر در قالب موافقتنامه باشد، در مجلس شورای اسلامی نیز بررسی شده و در نهایت به تصویب دو طرف از طریق رؤسای جمهور می رسد.

 

بیشتر بخوانید:

برابری تراز تجاری ایران و برزیل با صادرات محصولات کشاورزی و نفتی

 

 

***ارتباط جمهوری اسلامی با کشورهای متعدد

 

به گزارش صنایع، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با تأکید بر اینکه انتقادها به توافق هایی که قرار است میان کشورها برقرار شود باید بر اساس تفکری کارشناسانه باشد، خاطرنشان کرد:

کشورها تلاش دارند با این موافقتنامه ها و بر اساس ظرفیت ها، توازنی در سطح دنیا برای روابط خود برقرار کنند که البته باید به منافع دو طرف توجه شود همچنین جمهوری اسلامی تلاش دارد با کشورهای متعددی ارتباط اقتصادی داشته باشد و صرفا تخم مرغ های خود را در سبد چند کشور نیاندازد.

خانه ملت

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 15 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول