کد خبر:332253
پ
محمد جواد عسکری
ئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس:

برابری تراز تجاری ایران و برزیل با صادرات محصولات کشاورزی و نفتی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس از صادرات محصولات کشاورزی و نفتی برای برابری تراز تجاری ایران و بریل خبر داد. 

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس از صادرات محصولات کشاورزی و نفتی برای برابری تراز تجاری ایران و بریل خبر داد. 

 

*** اختلاف بسیار زیاد در تراز تجاری ایران وبرزیل

 

به گزارش صنایع، محمدجواد عسکری در تشریح نشست با حضور معاون، رئیس کمیسیون کشاورزی و تعدادی از نمایندگان تاثیر گذار حوزه اقتصادی و کشاورزی مجلس سنای برزیل ، اذعان داشت:

مقرر شد در راستای تهاتر و متناسب سازی تراز تجاری دو کشور ایران و برزیل اقدامات جدی صورت بگیرد.

در تراز تجاری ایران و برزیل اختلاف بسیار زیادی وجود دارد که مقرر شد این اختلاف با استفاده از صادرات محصولات خشکبار مانند انجیر، کشمش، پسته، مویز، بادام و زعفران و در کنار آن محصولاتی مانند نفت خام، گازوئیل، کود اوره، نیترات و محصولات پتروشیمی کاهش داده شود تا به نقطه تعادل دست پیدا کنیم.

 

 

بیشتر بخوانید:

۶ خبر خوب حوزه کشاورزی در صد روز اول دولت سیزدهم

 

وی در ادامه،با تاکید بر اینکه مقرر شده است در راستای تبادل تجارب متخصصین بخش کشاورزی ایران و برزیل به دو کشور اعزام شوند، افزود:

در راستای منافع مشترک دو کشور تفاهم‌نامه همکاری منعقد می‌شود و در این زمینه نیز بزودی وزیر کشاورزی و رئیس کمیسیون‌ کشاورزی مجلس سنای برزیل به ایران سفر می‌کنند.

 

*** استفاده از ظرفیت های دوکشور در حوزه کشاورزی

 

به گزارش صنایع،رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در پایان، خاطر نشان کرد:

در این سفر مقرر شد در زمینه آب، شیلات، محیط زیست، دامپروری و منابع طبیعی از ظرفیت‌ها دو کشور ایران و برزیل به منظور توسعه همه جانبه استفاده شود.

 

خانه ملت 

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول